Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit tesztek a munkanélkülis...

Ti mit tesztek a munkanélküliséggel járó stressz ellen?

Figyelt kérdés
Állítólag fél millió munkanélküli van ma Magyarországon, én is hónapok óta próbálok munkát találni. Addig is, amíg sikerül, szerintetek mit lehet tenni, hogy könnyebben élje meg az ember ezt a nehéz időszakot?

2013. márc. 12. 14:18
 1/7 anonim válasza:
Hasonló cipőben járok én is... Beiratkoztam egy OKJ tanfolyamra, legalább nem érzem úgy, hogy értelmetlenül telik az idő. Sokat olvasok, játszom a Farmvillel, takarítok, főzök (ha van mit), igyekszem sok olyan dolgot csinálni amelyek hasznosan kitöltik az időmet. Persze vannak üresjáratok is, az nagyon rossz, az ember olyankor mindig egy kicsit megörül és "kisebb" lesz. Abban biztos vagyok, hogy sokáig épp ésszel nem lehet kibírni. Én még tartom magam, de egyre nehezebb.
2013. márc. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tanulok, szintén okj-s tanfolyam, angolozok, rendben tartom a lakást, fejlesztem a főző tudományom, eljárok sétálni, befizetem a számlákat, bevásárolok (ha épp van miből).
2013. márc. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Miután elvégeztem a középiskolát, úgy gondoltam, hogy teljesen felesleges Magyarországon egyetemre mennem. Az iskola után rögtön elkezdtem folyamatosan munkát keresni, OKJ képzésre jártam, nyelvet tanultam otthon. Nagyon sok házimunkát csináltam, úgymond ebben éltem ki a fölösleges energiáimat, elkezdtem sportolni, írogatni, szinte mindent amire kamaszkoromban nem volt időm. Aztán mikor sikerült állást találnom, olyan 1 évig dolgoztam és most 2 hónapja sikerült munkát találnom itt külföldön. Egy jó nagy lapáttal meg tudjuk nehezíteni a saját dolgunkat amíg munkahelyet keresünk, hogyha nem megfelelően állunk hozzá. Próbáld meg a lehetőséget látni az időben, olyan elfoglaltságot találni ami nem függ össze az anyagiakkal, a helyén kell kezelni a dolgokat. Sok szerencsét!
2013. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért,de utolsó milyen okj-t végeztél megkérdezhetem?
2013. márc. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy ingyenes pincért meg egy fizetős logisztikai ügyintézőt csináltam. Az utóbbit a szüleim segítettek kifizetni.
2013. márc. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 luxor válasza:

Akármit csinálok szinte mindig fölöslegesnek érzem magam. A napjaimat általában a házimunka, német tanulás(egyedül), olvasás teszi ki. Hiába szeretnék másik szakmát tanulni, nincs rá pénzem, párom keveset keres abból nem futja, szüleim sem tudnak segíteni.

Mostanában elkezdtem futni hátha letudom vezetni vele a stresszt. Sajnos sokszor veszekszünk a barátommal, amiatt, hogy túl feszült vagyok. Ő igazán nem tudja megérteni a helyzetem, mivel ő abban szerencsés helyzetben van, hogy sosem volt munkanélküli, azt hiszi, hogy nekem annyira jó, hogy olvashatok, tv-t nézhetek stb. akár egész nap.

2013. márc. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves 6-os: nagyon hasonló a helyzet velem is. :((( Azért is kérdeztem, hátha valakinek van valami jó ötlete, hogyan lehet átvészelni ezt a helyzetet.
2013. márc. 13. 22:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!