Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hová lettek az őszinte,...

Hová lettek az őszinte, becsületes, jóakaró, segítőkész emberek?

Figyelt kérdés

Ma már (szinte) senkiben sem lehet megbízni, mindenki álszent és csak a rosszat akarja a másiknak, mindenki hazudik amikor csak tud. Az emberek nem törődnek egymással, csakis saját magukkal, segítség helyett inkább csak belerúgnak még egyet a másikba. Kinek jó ez? Miért van mindez így? Ha máshogy viselkednénk sokkal szebb lenne a világ, sokkal könnyebb lenne minden. Hiszem, hogy vannak még igaz szívű emberek, de még egyel sem találkoztam.

Ti mit gondoltok erről? Ha őszintén magatokba néztek, Ti milyenek vagytok?


2013. márc. 13. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Én tudom hogy vannak jó emberek, hisz jó magam is az vagyok..

Nap mint nap lehet találkozni jó emberekkel, csak ki kell nyitni a szemünket, hogy lássuk őket.

Tegnap is mentem hazafelé, és egy idős nénike rosszul lett, majdnem lesett a lépcsőn a szatyraival. Egy tinédzser pár ugrott segíteni neki. A srác rögtön elvette a cuccát a néninek, a lány meg belekarolt és lekísérték. Mellettük elhaladva hallottam hogy a lány megkérdezte a nénitől jól va-e, hívjanak orvost vagy mentőt..

Vagy lehet olvasni, hogy egyes emberek hogy mentenek meg egy másik embert vagy egy állatot. Gondolj azokra akik a vörös iszapnál is szó nélkül mentek és segítettek. Vagy amikor kiönt a folyó.. Sokan mennek zsákolnak.. Vagy ott vannak a tűzoltók. Képesek bemenni egy égő házba csak azért hogy kihozzák a család kedvencét egy tengeri malacot, vagy macskát..

Ezek mind- mind jó emberek..

ott vannak azok is (jó magam is ide tartozom) akik adományoznak. Csak ugye név szerint nem reklámozzák ezt, mert ez is önzetlen segítség. Sok őszinte, becsületes, jóakaró, segítőkész ember van csak észre kell őket venni...

2013. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Én is mostanában kezdek rájönni, hogy tényleg senkiben sem lehet megbízni és (a szüleimen kívül) senkire sem lehet számítani, még a barátaimnak nevezett emberekre sem. Sőőt a páromról ne is beszéljünk. Viszont ha valakinek problémája van persze én hülye rögtön ugrok és segítek, még ha előtte engem ugyanilyen helyzetben otthagytak a kakiban...
2013. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én kérlek eddig egy kicsit beképzelt voltam, de most már tökéletes vagyok! Node, viccet félretéve: a tapló emberek mindig feltűnőbbek, ezért lehet úgy látni, hogy sokan vannak.

Amúgy meg úgy gondolom, hogy mindenki követ el hibát. Pl én is szívesen segítek, ha van rá időm, energiám, de ha kifáradt, frusztrált vagyok, akkor nem, részegen meg sokszor vagyok vállalhatatlan.

2013. márc. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A mai világban már nem éri meg becsületesnek lenni. Ennek ellenére én a becsületes utat követem, bízom a világ megjavulásában (ami soha nem fog megtörténni, de a remény hal meg utoljára).

Amúgy tényleg sok jó emberrel találkozhatsz, ha nyitott szemmel jársz.

2013. márc. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bedarálta őket a politika. Úgy is mondhatjuk hogy fejétől büdösödik a lába.
2014. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!