Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ausztráliai önkéntes munka....

Molia kérdése:

Ausztráliai önkéntes munka. Hogyan kezdjek hozzá?

Figyelt kérdés

A nyárra önkéntes munkát szeretnék vállalni (az egyik barátnőmmel). Leginkább Ausztrália érdekelne, de tulajdonképpen akármelyik ország jó, ahol angolul beszélnek. Milyen szervezetekhez tudnék fordulni?

Van esetleg ezzel kapcsolatos tapasztalatotok?


2013. márc. 17. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én tavaly néztem ilyen önkéntes dolgok után, elég nagy csalódás ért. Ausztráliába lehetett menni fogyatékos gyerekekhez segíteni, de Magyarországról oda ilyen csapat nem indul. Tehát itthonról nem tudsz oda menni, csak Angliából indul oda önkéntes csapat, így összegezve meg baromi drága az egész.

Néztem egy Kongói meg egy Ghánai önkéntes csapatot is, oda már mennek magyarok is. Viszont csak úgy akárki nem mehet, remélem azt tudjátok. Egyrészt, csak olyanok mehetnek akiknek már van szakmájuk amit ott tudnak hasznosítani, tehát vagy ápolónő, orvos, tanár vagy, vagy van egy középfokú angolod vagy németed és rengeteg türelmed mert ott kint tanítani kell a gyerekeket. Ezért kérnek nyelvvizsgát, mert ha kimész akkor tanítasz. Ápolónők és orvosok a kórházakba mennek gyógyítani, te maradsz a gyerekekkel. A másik dolog amit tudnotok kell, hogy az egész utazást nektek kell fizetni. Nem, nem úgy megy ám, hogy majd a jóisten kifizetni a repülőjegyet meg a szállást, kaját stb-t. Azt bizony neked kell fizetni, úgy kb 300ezer összesen az egész.

Szerintem a legjobb amit tehettek, hogy itthon vállaltok önkéntes munkát a nyárra. Lehet menni állatkertbe, nevelőotthonokba, menhelyre, kórházakba. Ott a vezetőktől tudtok érdeklődni, ha jól tudom ingyenes, persze az utazást neked kell fizetni. Ezért önkéntes, mert mindent te finanszírozol: pénzt, fizikai és lelki erőt

2013. márc. 17. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szerintem a kérdező azért írta Ausztráliát, meg más angol nyelvterületű országokat, hogy megtanuljanak beszélni angolul. az itthon nehezen menne az önkéntesmunkával.
2013. márc. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezért írtam az Afrikai utat, mert ott is angolul kell beszélniük, és azt is, hogy Ausztráliába nem megy itthonról önkéntes csapat, Angliába pedig általában az angolokat részesítik előnybe, tehát oda meg nem kell más országból önkéntes csapat.
2013. márc. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, közben már találtam angliai önkéntesmunkát, ahova 2 embert várnak, és csak az utat kell magunknak fedezni. :) A kaját és a szállást ők vállalják, ill. még kapunk is valamekkora zsebpénzt (kb. 20 fontot / hét).
2013. márc. 27. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!