Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Raszta haja egy lánynak?

Raszta haja egy lánynak?

Figyelt kérdés

Szóval, 16 éves vagyok és már lassan fél éve szeretnék raszta hajat!!! :)

sajnos így nyár végén levágattam a hajam (én hülye) így még növesztenem kell ahhoz, hogy normális hosszúságú legyenek a tincsek.

Több kérdésem is lenne ezzel kapcsolatban:

1. Hol lehet raszta hajat csináltatni? Esetleg tudnék magamnak is?

2. Ez mennyire 'higiénikus'? Anyumék minden hülyeséget mondtak, pedig tudom hogy van olyan sampon, ami direkt rasztáknak van.

3. Lányoknak is állhat jól, ugye? A vékonyabb szálú mindenkinek jól áll... Csak hosszabb idő az elkészítése, ha jól tudom.

4. Szerintetek bele vágjak? :)


Ui: Rólam egy kicsit, hogy ellehet-e képzelni a stílusomhoz ezt a hajat:

szeretek gördeszkázni, hippi féle csajszi vagyok :) szeretem a színes dolgokat. Nem vagyok oda a csili-vili cuccokért, az nem az én világom. Igazából barátom sincs, mert Ő lenne az első, akit megkérdeznék :DD

Szóval kérlek írjatok véleményt, tanácsot minél többen! :)

Ezer köszönet, így előre is

xxx



2013. márc. 23. 10:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem sok raszta hajú lányt láttam de az mind tetszett:D Szakmai tanácsot sajnos nem tudok adni de szerintem vágj bele!:D
2013. márc. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
85%

Hűha :D

elég merész dologra készülsz,innen is látszik,hogy nem mindennapi lány vagy.Ahogyan leírtad a stílusodat szerintem passzolna hozzá ez a haj,bár nem tudom mennyire állna jól neked.Hogyha a szüleid belemennek,mindenképp vágj bele ha szeretnéd,de gondold végig mivel járhat.És szerintem mielőtt belevágnál,beszélj egy olyan személlyel,aki ért ehhez és tanácsokkal lát el(mert sajnos én sem szolgálok szaktanácsokkal ezzel kapcsolatban.) :)

2013. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Baranya Nikoletta válasza:
91%
Szia, én kb. hátközépig érő hajamból vágattam le múlt héten oldalt kb. 1,5 centisre, a tetején kicsit hosszabbra, pedig néhány ruhámhoz abszolút nem megy ez a Pink-féle haj, de nem bántam meg! Ha úgy érzed hogy ez a frizura téged jellemez, és tetszik neked, akkor mindenképpen csináld meg! Az én szüleim is kaptak egy kis sokkot, de a jó értelemben. És amúgy szerintem a raszta haj rohadt jól áll a hippi-féle lányoknak, ha meg deszkázol is, akkor neked találták ki :)
2013. márc. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%

1.Hozzád nagyon illene a raszta haj!

2.Szerintem a vékonyabb tincses raszta haj szebb!

3.Először fodrász csinálja meg!Kb. a 3. alkalomnál már te is csinálhatod!

4.Kérd meg a fodrászt hogy mutassa meg hogy hogyan kell magadnak megcsinálni!

5.A legfontosabb:BARÁTKOZZ!

2013. márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha akarsz csináltatsz ha nem ne :D Ezt döntsd el te.


Akár magadnak is meg tudod csinálni, ehhez egy kis segítség, miként kezdj hozzá -> [link]


Ha nincs türelmed hozzá csináltasd olyannal akinek raszta haja van/volt és készít is, fodrászhoz ne menj, drága és az eredmény se biztos,hogy lesz.


Én magmank kezdtem el, nem is volt gond, nem olyan bonyolult csak elég kényelmetlen meg hátul nem is látod mit csinálsz szóval én is egy volt rasztással csináltatam végül. De technikailag simán lehetséges magadnak is. :)


Annyira higiénikus amennyire foglalkozol vele :D Én heti 1x mosom. Nagyon lassan szárad az az egy baj van vele, mondjuk nyáron persze ez gyorsabb meg nem is problémás csak most.. hogy még tavasszal is szinten tél van ááh :/ :D

Direkt rasztáknak való sampon van és soha nem használtam, de lehet ha gondolod erről nem tudok mit mondani. Sima kamillás sampont használok, meg néha kamillafőzetet is.


Ja és lány vagyok.. szóval igen állhat jól lányoknak is :D de ez meg olyan kinek mi tetszik.

2013. márc. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
* és az eredmény se biztos hogy JÓ lesz
2013. márc. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :) mindenkinek..

jelenleg két hajtípuson gondolkozok, az egyik a raszta :)

a másik meg egy rövid. Nyáron vágattam le olyanra, az is kicsit olyan mint amilyen Pinknek van/volt :DDD

szeretek új dolgokat kipróbálni... és most sok biztatást... :)

2013. márc. 24. 18:36
 8/12 anonim válasza:
100%

Noss ami engem illet az én rasztámat nyáron haverom bátya fogja készíteni.:)A rasztához nem kell feltétlenül speciális sampon.Sőőt nekem van ismerősöm is aki havonta 1x átmossa vízzel és kész, de am ha nekem meglesz én WU2 samponnal fogom mosni mert az nem tartalmaz annyi adalékot meg minden f*st amitől szétbomlana a raszta.


A 3. kérdésedre pedig: A legtöbb lánynak rohadt jól áll és én imádom a rasztás csajokat.És amúgy, ja kicsit tovább tart megcsinálni a vékony tincseket mert több részre kell osztani a hajat és többet kell picit horgolni


4.:HÁT MÉG SZÉP Hogy VÁGJ BELE!!!!A Rasztánál nincs szebb dolog a világon és rohadt jó érzés amikor megbámulnak az emberek szal hajrá!


JA, és ami fontos.Horgold a tincseket mert az csak úgy szép és viseld büszkén azokat dreadlock-okat :)

2013. márc. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én lány vagyok, derékig érő vékony tincses tűzpiros rasztám VOLT. Házilag készült, így nem volt tökéletes, de ennek a hajnak nem is ez a lényege, az igazi raszta a haj szerkezetéből adódóan alakul ki. Ápoltam, gondoztam, festettem, szerettem is nagyon, irigykedtek sokan, mindenki megbámult, sok pozitívat és negatívat is kaptam. Hozzám nagyon illett a stílusomból fakadóan, leírás alapján hozzád is illene.

Azonban pár év után meguntam, mondjuk alapból tudtam, hogy csak az egyetemi évekre szeretném átélni a rasztaságot, utána a karrier fontosabb, ez így is lett. Hiányzott a lobogós szintén tűzpiros hullámos hajam, rászántam 1 teljes hetet és naphosszat csak bontogattam a tincseket. Vissza is nyertem majdnem ugyanolyan hosszú hajat, de negyedére ritkult és igazából a felső 10 centi volt értékelhető minőségű, de mégsem volt rövid vagy kopasz. Most eltelt 3 év és már teljesen besűrűsödött, lenőtt.

Ez az én történetem, ebből megtudhatod azt, hogy természetesen jól állhat lányoknak, higiénikusan is lehet tartani, bár az emberek túlnyomó többsége attól még a szokásos igénytelenséget köti hozzá ha meglát. Ha a környezetedben nem kapsz túl sok negatívot, szerintem belevághatsz, max ugyanezt végigjárod mint én, pár évig élvezed, aztán kibontod, egy darabig nem lesz szép hajad de utána regenerálódik, szerintem simán megérte :) örömmel nézem vissza a régi képeimet

2013. márc. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fanfan válasza:
100%

Jól gondold meg.....

Amúgy szerintem jól néz ki a raszta semmi kifogásom ellene:D

2013. máj. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!