Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tetszene ez az angol nyelvű...

Tetszene ez az angol nyelvű dalszöveg?

Figyelt kérdés
[link]

#angol #vers #zene. dalszöveg
2013. márc. 24. 22:21
 1/2 ChrisM ***** válasza:
64%

Ez attól függ, milyen a zene. Versként nekem tetszik, de ha slágeres tizenkét ütemes dalhoz van/lesz, akkor a verzékben az x-es sorok nagyon le tudnak esni róla.

Főleg a második felében van benne néhány nagyon komplikált sor, ez megintcsak dalfüggő, de egy slágeres dalnál szerintem sok.


A "Between love.." kezdetű egy hátraszúrt bridge akar lenni? Nem tűnik verzének, mert eltér a ritmikája. Én azon elgondolkoznék, hogy kell-e, egyrészt mert már van egy hagyományos bridge-ed, amit kétszer is elsütsz, tehát ez megintcsak megtöri a dal ívét, ráadásul szövegileg is túl van szerintem komplikálva. Persze ez megintcsak attól függ, hogy milyen dalra íródott ez, de két refrén után még egy alternatív bridge és még egy refrén az nagyon sok. Akkor már inkább egy ismétlés a refrénre és ott a vége, de amikor már ennyi eltelt a dalból és a tetőponton vagy (refrén), akkor már csak fokozni szabad, pl. egy modulált refrénnel, de visszavenni nem.

2013. márc. 25. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ!
2013. márc. 27. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!