Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges a házkutatás?

Lehetséges a házkutatás?

Figyelt kérdés
Az öcsém vásárolt egy számítógépet egy ismerősétől, aki az én tudtom szerint másoktól ellopott dolgokkal kereskedik. Én ezt elmondtam az anyukámnak, aki most amiatt aggódik, hogy a rendőrök akármelyik pillanatban bekopogtathatnak, és akkor elviszik az öcsémet. Neten már egy ideje keresgélem a házkutatással kapcsolatos dolgokat, de semmi használhatót nem találok, és mivel nem vagyok jogász, vagy ügyvéd nem tudok semmit mondani anyunak, hogy megnyugodjon. Gondolom, hogy megalapozott gyanú kell a házkutatáshoz, de nem tudom elképzelni, hogy azért mert valaki feljelentést tesz, hogy 'ellopták a telefonomat' de csak találgatni tud, hogy ki volt, de nincsen megalapozott gyanúja rá, akkor nem fogja a BRFK ránk rúgni az ajtót éjszaka emiatt.

2013. ápr. 8. 01:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem fogják az ajtót rátok rúgni, de házkutatás lehetséges. Ha az öcséd elmúlt 14, már büntethető. Ha tudta, hogy a gép lopott, vagy lopásból származhat, akkor orgazda.
2013. ápr. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Házkutatást csak bírói engedéllyel lehet. Ezt mindenképpen kérd. A rossz hír az ha közös lakásba laktok akkor a te területed is szóba jöhet.
2023. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2. Van még egy rossz hír, de neked. A kérdés már tíz éves.
2023. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!