Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » MI az ami eltereli a figyelmem...

MI az ami eltereli a figyelmem tetováláskor?

Figyelt kérdés

Hamarosan szeretnék egy ilyen tetkót:

[link]


Milyen érzés? Ti mit csináltok közben? Mi nyugtat meg? Lehet kérni érzéstelenítőt?

Fáj annyira mint egy égés? azért kérdem ezt mert most vasaltam a hajam és megégettem egy kis részen az alkarom egy 15 perce és még egy kicsit fáj ez mondjuk túlélhető. Ehhez képest a tetkó milyen? ÉS TUDOM HOGY EZ AZ xxxxx-EDIK KÉRDÉS NEM KÉREK OLTOGATÁST! És ha lehet olyanok írjanak akiknek már van tetoválása.



#tetoválás #figyelemeleterelés
2013. ápr. 23. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát én még nem hallottam senkitől sem, hogy valaki végigordította volna a tetoválást, szerintem túlélhető.
2013. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagyon szép!

Hát, nekem egy picike tetoválásom van a csuklómon alul, nem fájt, csak az első pár percben picit, és közben telefonoztam. Lefotóztam, ahogy csinálják, utána felhívtam a barátnőmet, hogy itt ülök a székben és terelje már el a figyelmemet.

Hívj fel te is valakit, szerintem az jó, vagy beszélgess a tetkóssal (akinél voltam nagyon jó.fej volt, vele is eldumáltam picit).

Annyira nem lesz vészes. Mondjuk nagy és hosszú munka lesz meg csontot is ér, de ki fogod bírni!:)

2013. ápr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 SzilKa ***** válasza:
100%

Kibirhato, persze egy ekkorat nem is egyszerre csinalnak meg, inkabb 2-3 alkalommal. Vihetsz magaddal mp3-at, hallgathatod azt, de olyan is van, aki olvasni is kepes tetovaltatas alatt.

Fontos, hogy legyel kipihent es egeszseges, egyel-igyal elotte rendesen, es az is lenyeges, hogy ne akkor legyen meg a menstruaciod. Ha ezek rendben vannak, konnyebben atveszeled.

A fajdalmat amugy az epilalashoz szoktak hasonlitani.


Egy tetovalo

2013. ápr. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és elfelejtettem odaírni hogy nem ilyen nagyba képzelem. hanem mondjuk 20-25 centisbe mert természetesen egy ilyet nem biztos hogy be merek vállalni:D
2013. ápr. 23. 19:37
 5/7 Kolorad válasza:
Kibírható. Nem kellemes, de nem fogsz ordibálva rohangálni :) Amúgy kérhetsz fájdalomcsillapítást, ha szeretnél
2013. ápr. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Frigg válasza:

Nekem a jobb combomon van egy nagyjából A4-es méretű Edgar Allan Poe portré, rózsákkal és egy hollóval, pont hétfőn megyek befejezni. Nekem nem fájt, volt pár rész ami azért kellemetlenebb, főleg amikor már második órája varrták. A kontúr nekem kevésbé fájt, mint a satír. Van még egy, tenyérnyi tetoválásom, na az már fájt a végére, mert ott egyszerre lett felvarrva az egész. Mivel régóta ismerem a tetoválót, én vele beszélgettem, zenét hallgattunk, barátnőm is ott volt.

Ami az érzéstelenítést illeti, én úgy vagyok minden testmódosítással, hogy azt fájdalomcsillapító/érzéstelenítés nélkül, mert úgy van értéke számomra. De ez csak az én véleményem, én sosem kértem se piercinghez, se tetováláshoz. Bár nyilván van olyan terület/testrész, ahol elkelne, de embere válogatja :)

Btw a minta nagyon szép :)


23/L

2013. ápr. 24. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nekem egy teljes hátasom van, ennél a fánál nagyobb.

A milyen érzésre nem lehet egészen pontosan válaszolni.

Kezdetben az első percek rosszak, olyankor jobban érzed a fájdalmat, de a tested erre reagálva végül csökkenti ezt, és 5-10 perc után kellemesebb. Első alkalommal csak a kontúrt csinálták nekem, 6 órán át. Persze ebben 3 óra után volt egy jó fél óra szünet, mert a tetováló is fárad és én is fáradtam. A kezdeti érzés után jobb volt, egy vakarás szerű érzés, ami néha olyan volt, mintha valami rezgő masszírozógép lenne csak a művész kezében. Persze egész végig dumáltunk és még szólt is a zene. A szünetben egy falat kaja jól esett, meg egy kávé és egy cigi, utána vissza a gép alá. Furcsa de itt a második 3 órás első pár perce nem olyan volt, mint az első. Kényelmes volt.

A 6-dik óra viszont már egy merő szenvedés. De kibírtam. Persze utána úgy éreztem, ég az egész hátam, mintha leégtem volna a napon. Utána haverom jött egy kisebb mintával, közben én ettem egy kis kínait, ami feldobott és jobb lett, kevésbé fájt, és ott ültem és néztem, hogy "szenved" a srác. Szóval utána jó kedvem volt. Persze az első éjszaka borzalmas volt, mert fáj a fekvés, de végül kipihentem magam.

Utána egy jó hónap eltelt, utána mentem a következő menetre, ami egy 3 órás színezés volt, ezt is két menetben csináltuk, a tapasztalat hasonló volt mint az első alkalommal, bár itt már tudtam, mire számítsak, szóval könnyebb volt. A harmadik alkalom is színezéssel telt. Eddig kicsivel több mint 11 órán vagyok túl, de jelenleg még nincs befejezve teljesen még egy 4 órás menet hátra lesz valamikor. De már jó két éve megvan, és nagyon szeretem ;) Sok mindent jelképez számomra, szóval a fájdalom volt a legkisebb baj ;)

Az égési sérüléshez nem lehet hasonlítani, mivel nem ugyanazok a fájdalomreceptorok érintettek csak.

Érzéstelenítőt ugyan lehet kérni, de nem ér annyira sokat. Ha nagyon égne a bőröd, akkor beszéld meg a tetoválóddal, hogy tartsatok egy kicsi szünetet, vagy csak kérd meg, hogy mossa le egy kicsit, mert az remek érzés tud lenni ;)

Az előző jótanácsok mellé még annyit tudok elmondani, hogy esetleg vigyél magaddal valami innivalót és egy kis csokit vagy valamit. Az is segíthet.


Bármi kérdésed lenne, csak írj privátban nyugodtan ;)

Remélem segítettem.


- The Blueskin -

2013. ápr. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!