Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért ilyen egy lelkésznő?...

Miért ilyen egy lelkésznő? Illetve, mit lehet tenni hogy megváltozzanak a dolgok?

Figyelt kérdés

Ifibe (ike) járok mér 4 éve. Amikor kezdtem járni az elején akkor volt a falunak új lelkésze aki fiatal volt.Feleségével és kislányával költöztek ide.

Nagyon kedves volt a tiszteletes úr és a felesége is , nagyon szerettem őket.Sajnos elhunyt a lelkészünk.

IGy egy új lelkész jött a mi kis közösségünkbe.Már 2 éve.

Az elején kedvesek voltak, a tiszteletes úr is a felesége viszont aki szintén lelkész egy másik faluba egy szurkálódó , piszkálódó személynek tartom mert az ifi egyes tagjait folyton enyhén vagy dúrva módon megbántja és még kivételezik is.

Már egy jó ideje ez megy .Már vagy 100 szor előfordúlt hogy itthon sirtam mikor hazaértem mert annyira az ember lelkébe tapos.

Én nem szeretem , nagyon nem szeretem ha valakivel kivételeznek, soha nem szoktam olyanokat csinálni vagy mondani amivel elérjem hogy én legyek ,,a kiskedvenc,, .

Nagyon aggaszt hogy pont tőle egy lelkésznőtől nem várja el az ember . Sőt szomorú hogy amit ő prédikál , pont az ellenkezőjét teszi :( . Sokszor harag gyűlik bennem iránta . Emiatt egyre kevesebbet járok ifire, templomba.

Más ifibe meg nincs lehetőségem átmenni. Félek hogy egy ilyen ember miatt szakadok el az Istentől .

Ha elmondanám neki a problémáimat , hülyének nézne .



2013. máj. 3. 21:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"... békesség Istentől ..." (Fil. 1:2)

Írásodból és fogalmazásodból ítélve leány vagy.

Érett személyiségedre utal, hogy rájössz arra, Isten Igéjét különféle emberek is hirdethetik.

A probléma amit felvetsz, időtlen idők óta fenn áll.

Néhai Csiha Kálmán, börtönt is járt, református lelkész mondása:

"Ha valaki jó lelkésszel találkozik, Isten hívő lesz.

De ha valaki rossz lelkésszel találkozik, ateistává válik."

Időben kiáltottál.

Szükségesnek tartom, hogy családoddal is megbeszéld ezt. Feltéve, hogy ők is templomba járók. Gondolom, mert vidéken élhetsz, nem nagyvárosban, ahol könnyebben talál az ember magának másik közösséget.

Az ifiben biztosan van már olyan társad, akivel szoktál beszélgetni. Vele is átbeszélheted a gondodat.

Mint írtad, a férj, aki eredetileg a gyülekezet lelkésze, más természetű. Vele egy felnőtt segítségével lehetne beszélni.

Azonkívül, (hány éves is vagy?) az ifin - többed magaddal felvetheted ezt a kérdést.

A lelkész is ember. Sőt! Aki mint tanító, komolyan veszi a Bibliát, az tudja, hogy önnönmagának is szól az Ige:

Fil 2,3 "Semmit nem cselekedvén versengésből, sem hiábavaló dicsőségből, hanem alázatosan egymást különbeknek tartván ti magatoknál."

Keress meg priviben, és ott add meg elérhetőségedet.

Szívesen segítek!

Fontos. Holnap anyák napja van. Édesanyádról ne feledkezz meg! Jól fog esni neki. (Akivel jó olykor átbeszélni a dolgokat ... )

2013. máj. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszát! Úgy döntöttem megírom neki, hogy mi is a problémám.Megírtam és elküldtem a levelet. Mint ahogy azt már előre megjósoltam, és írtam fent a leírásban, persze hülyének nézett a hülye kis problémmámmal. Azt mondta, hogy ne nézzem telefonkönyvnek, ő soha nem kivételezik, stb.Utána megköszönte, hogy megírtam neki mi bánt. Azóta úgy vettem észre változtatott a ,,jó modorán,, . Én szívből reméltem, hogy megváltozik, imádkoztam is érte, de a dolog most ismét folytatódik , pedig mi 4-en,-5en az ifiből vagynk azok akik igazán nem adunk okot az eféle viselkedésre. Mi kedvesen viszonyulunk a tiszteletes asszonyhoz és tiszteketesúrhoz is,viszont minket mindenből kihagy. Az egyetlen én vagyok azóta az 5személy közül aki ott van, csak édesanyámért, mert ő bíztatott , hogy ne hagyjam magam.Ő is megért ebben a problémában igazán ,mert nem egyedül vagyok aki ezt álította róla otthon. Úgy érzem ,bár nem volt felesleges, hogy megírtam neki problémámat Ő csak folytassa. Mára , szóval, úgy érzem, több vagyok nála, mint ,,ember, Isten teremtménye,, mert én Isten által fordúltam hozzá problémámmal, de ő olyan indulatos, a maga undok megszokott módján. Nem tudok rá mit adni, nem érdemli meg, hogy már idegesítsem magam rajta,felnőtteket,gyerekeket,mindenkit bántanak,ezért úgy érzem egyedül kevés lennék e probléma megoldására. Isten, igen Ő, megtudná változtatni a helyzetet, de nagyon sajnálom, miatta tényleg , stentől eltávolodtam. Sajnálom, hogy ez lett belőle, még nincs vége. A probléma folytatódik. Köszönöm válaszát! (kor: 15)
2014. júl. 14. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!