Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor értik már meg az emberek...

Mikor értik már meg az emberek hogy az erőszak nem megoldás?

Figyelt kérdés
2013. máj. 4. 20:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az én sulimban én vok az az áldozat akit a legtöbben csúfolnak stb. De mér pont én? Nem ártottam senkinek semmit, és nincs is olyan nagy barátom (barátaim vannak) de olyan nincs aki megvédene. Már r*hadtul elegem van hogy az egész felsőtagozat engem piszkál. Az is igaz valamennyivel jobb tanuló vok mind ők, de ilyen szavakkal piszkálnak: b*zi, meleg, fűtöd az osztályt stb. Meg már kaptam olyan beszólást is hogy "stréberb*zi". Szóval már k*rvára elegem, van ebből és senki meg se védene.
2013. máj. 6. 14:19
 12/13 A kérdező kommentje:
És védekezne se tudok, mert én nem vok valami erős típus (ezt utálom magamba) mert ha én verekedni kezdek midnenki röhög hogy nem tudom leteríteni és ez rosszul esik. Nos én 12 éves vok 6.o és az alattam évő 5.o fiúi megvernek. Én magam szerint későnérő vok, de a családom szerint nem, csak nem szeretek verekedni.
2013. máj. 6. 14:32
 13/13 anonim ***** válasza:

Nehéz időszak, de fogd fel a tanulás, az iskola réaszének ezt a dolgot is. "Túlélés" és "Logika" tárgyakat tanulsz, szakköri jelleggel. Vagyis tanulj többet, legyél elitebb diák náluk ebben a két tantárgyban is: keresgélj az interneten, ismerkedj meg a pszichológia, a lélektan alapjaival és tanuld meg okosan manipulálni a Te érdeked szerint azokat, akikkel jelenleg problémád van. Rengeteg technika van, amivel segíthetsz magadon, illetve néhány mondattal is bárkit két vállra lehet lelkileg fektetni, vagy megszégyeníteni nyilvánosan úgy, hogy többet eszébe se jut veled kötekedni. Ugyanígy arra is vannak technikák, hogy minél jobban besímulj az átlagba, azaz köddé, láthatatlanná válj az erőszakoskodók számára, akik mindig azt vadásszák ösztönösen, ami valamiért eltér az átlagtól. Homokozós témára pl. én így reagálnék be: Kisp@cs@ddel játszol még a homokba és egy rendeset nem m@szturbáltál az életben édes fiam. Mit tudsz te még egyáltalán a szexről? ... És így tovább. Egyszerűen néhány elhelyezett mondattal lehet éreztetni vele, hogy fel se fogja, meg se érti azt, amiről beszél, tehát egy szánalmas alaknak tartod. Ha ezt nyilvánosan elsütöd, megalázod vele. Persze előtte a témából alaposan fel kell készülnöd, hogy váratlan keresztkérdésekkel ne lehessen kétvállra fektetni. (erre jó pl. az internet...)

Önvédelem tárgyhoz: Nézegess önvédelmi fórumokat, menj el egy keleti harcművész tanfolyamra, stb. Ott megtanulsz már az első pár hónapban néhány alapvető mozdulatot, fogást, amivel jelentősen javíthatod a védelmi erődet. Ugyanakkor tartoznak ehhez persze mindenajta szerszámok is, amik hatékonyan segíthetnek. Ám sose feledd, a legjobb az a szerszám, ami látszólag nincs is nálad, mert azt nem lehet elvenni, vagy miatta nem tudnak megbüntetni sem. Ez a szerszám pedig a fejedben van - csak ki kell kicsit élezni a pengéjét és így használni. :)

2013. máj. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!