Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munkanélküliek! Titeket is...

Munkanélküliek! Titeket is zavar a sok okoskodó ember, aki beleszól az életetekbe?

Figyelt kérdés
Nekem az egyik rokonom folyton kioktat, mit képzelek én, hogy otthon ülök ahelyett, hogy dolgoznék.Hozzáteszem ő sosem keresett munkát, mert mindenhova benyomták.Dolgoznék én ha felvennének, de nem kellek sehova vagy ha kellek csak pár hónapra, aztán elküldenek vagy a cég szűnik meg.Unom már a folytonos okoskodását az embereknek meg a sajnálkozó tekintetüket.Ti hogy vagytok ezzel?

2013. máj. 7. 08:14
 1/3 anonim ***** válasza:
20%
Én még sosem voltam munkanélkül, mert mindig sikerült elhelyezkednem. Ettől függetlenül tudom, hogy nem egyszerű. Merre élsz és milyen munkakörben szeretnél dolgozni?
2013. máj. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát igen. Aki nem volt ilyen helyzetbe az el se tudja képzelni, hogy milyen nehéz is elhelyezkedni, ha nincs ismerős, vagy egy jó szakmája az embernek.

Kezdetekben én is haragudtam rájuk, a sok kioktatásra.

Aztán szelektáltam. Aki segítő szándékkal mondja, arra nem haragudtam, (mert még szerencse, hogy nincs ő is ilyen helyzetben. Aki ezt nem éli át, honnan is tudná milyen? ).

Aki bunkó módon, hogy élhetetlen, tehetetlen vagyok, az ő társaságukat meg nem keresem. Minek? Ezeket hallgatni?

Legalább ne rúgjanak már belém, ők se tűrnék.

2013. máj. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a fővárosban élek és vagyonőrként dolgozom, már tizenakárhány éve. Tudom, ez nem egy nagy karrier, de tisztességesen megélek belőle. A nettó fizetésem elfogadható, sőt jobban keresek vele, mint sok ismerősöm. Ráadásul, ez olyan munka, amire igény van és ezért nem nehéz elhelyezkedni. Legalábbis errefelé. Igaz, hogy a legtöbb helyen nem fizetik a szabadságot, az egyéb juttatásokat és csak 8 órás bejelentett munkaviszonynak tekinthető (már, ha bejelentik az embert), de kézbe szerintem jól fizet. És ez bőven több, mint a semmi. 24 órás műszakokban dolgozom 12-13 napot havonta, a többi szabad. A vizsga nevetséges, szinte bárki le tudja tenni és ez is egy szakmának számít. Amúgy ez egy lenézett munka, mint a takarítás, de inkább ezt csinálom, mint egy irodába rohadjak, vagy egy teszkóban robotoljak, esetleg munka nélkül siránkozzak.

Az első választ is én írtam.

2013. máj. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!