Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hatalmas bunkósság lenne, ha...

Hatalmas bunkósság lenne, ha a tömegközlekedési eszközön odamennék egy nyugdíjashoz és felszólítanám, hogy adja át a helyét?

Figyelt kérdés

Nem szoktam ekkora paraszt lenni, de most akarok vonattal utazni, és az egyik ami szembeötlő volt, hogy pótjegyet kell fizetnem már a gyorsvonatért is; ráadásul a másik meglepetés, hogy a szakasz, ahol menni fogok, pályaépítési munkálatok miatt vonatpótló buszos lesz.


Szerintetek az felháborító lenne, ha én felszólítanék egy nyugdíjast (vagy egy MÁV kártyás ingyenélőt) a vonatpótló buszon, hogy adja át nekem a helyét, mivel én fizetek az utazásért, ő pedig nem? Szerintem így lenne igazságos...



2013. máj. 23. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Neeemmmm szerintem egyből b@szd tarkón hogy mért kell érte szólnod.
2013. máj. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van pofád, tedd meg. De ne csodálkozz, ha egy nagy igazságérzettel megáldott utastársad eltöri az orrodat.
2013. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább ugorj a vonat elé! :)
2013. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Valamilyen szinten megértem ezeket a válaszokat; de ti még nem jártatok úgy, hogy a helyi járatokon a nyugdíjasok -akik egyébként ingyen utaznak- direkt akkor mennek, amikor a legtöbben vannak és még fel is borítanak, nehogy állniuk kelljen? Ha meg még sem marad hely, akkor meg egyből jön a jajgatás, meg a színjáték, hogy valaki megszánja őket...

Nem tudom elhinni, hogy az ilyen dolgoktól nem nyílik ki senkinek a bicska a zsebében...


Ja, és kort valamint nemet írnátok? Kíváncsi vagyok.

Én 25/f vagyok.

2013. máj. 23. 17:44
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze nem olyanokra gondolok, akik 90 évesek és éppen hogy mozognak, vagy azokra akik tényleg betegek (bár olyanokból általában nagyon kevés van és látszik is rajtuk)... Inkább pont olyanokra, akikre az előbb céloztam, hogy lökdösődnek, meg hasonlók. Mert ha ilyenekre van energia, akkor tessék állni, ha már ingyen utazik.


És nem, ez nem egy troll kérdés.

2013. máj. 23. 17:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Igen, jártunk már így. Nem, nem nyílik a bicska a zsebünkben. Ha neked igen, akkor súlyos lelki gondjaid lehetnek, amiket kezeltetni kellene. F/21
2013. máj. 23. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Akkor elég sok embernek lehet lelki problémája, mert nem én vagyok az egyetlen, akit zavar.


Beszélgettem már buszsofőrökkel is és nekik is a t*kük tele van az ilyenekkel. Sőt, más emberek is egyetértenek abban, hogy nem kéne ingyenesnek lennie az utazásuknak, mert irreális mértékben kihasználják ezt a lehetőséget (pl. volt olyan, aki csak azért lement Zalaegerszegről Nagykanizsára és vissza, hogy buszozzon egyet)


Hogy idézzem a sofőrt: "A nyugdíjasok koptatják el a buszokat a csoszogásukkal meg a kis szekereikkel." Aztán még pofátlanok is.


és igen, van lelki problémám, de nem ilyen jellegű és nem vagyok antiszociális természetű, ha erre gondolsz. Például nem zárnám őket lágerekbe, vagy ilyesmi, mivel úgy gondolom, hogy az élet más területén szükséges az ő tudásuk/munkájuk is.

2013. máj. 23. 18:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Már a kérdésed is a bunkóságra vall. A nyugdíjas már ezerszer megdolgozott az utazásáért, de beléd az oxigén is kár.
2013. máj. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Bár fel nem állítanám őket,de át se adnám a helyem ha magassarkuban vagy túlsminkelve odapattannának mellém.Ezeket én se bírom.De jártam már úgy,hogy mindennapos terhesen átadtam Pesten a villamoson az ülőhelyet egy nagypocakos kismamának.Nekem alig volt hasam és csak ő vette észre,hogy én se egyedül utazom.De volt olyan is ,hogy a férjemet hoztam ki a kórházból,bottal volt és megsértődött a mámika ,hogy nem adja át a helyét.Szóval részben egyet értek veled.
2013. máj. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha nem bunkó a nyugdíjas illető akkor részemről rendben van hogy át adom a helyem, de ha úgy követeli mintha az járna neki akkor a franc fogja oda engedni.
2013. aug. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!