Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nektek melyik tanulási módszer...

Nektek melyik tanulási módszer jött be?

Figyelt kérdés
Hiába próbálkoztam, még találtam meg az en módszerem.
2013. máj. 30. 19:23
 1/2 anonim ***** válasza:
Elolvasom 2-3 alkalommal, próbálom felidézni minél több részét.Ha nem megy, vagy szó szerint kell, akkor leírom, akár többször is. Aztán pár nap múlva ismétlek. Persze, fontos elhatárolni, hová jársz, mit tanulsz.
2013. máj. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

2 féle



A, időben elkezdeni, így nem utolsó hetekben kell napi 500 oldalt bevágni.


B, elolvasom 1x, kigyűjtöm a főbb pontokat amik az adott tétel/anyaghoz kapcsolódik. ezek általában csak szavak. Ha fel tudom sorolni az adott pontokat, akkor bővítem azokat és hozzá tanulom hogy mit jelentenek, avagy más hozzáfűznivalókat.


Pl nekem kellett az izmok eredése tapadása + izom neve latinul és az hogy milyen funkciót is lát el. Így elsőre megtanultam az összes izmot magyarul + azok elhelyezkedését, amikor ezt tudtam oda vissza hozzátanultam az eredést tapadást. -> ugye mivel tudom hogy hol van így ez könnyű mert vissza tudom vezetni/tapintani magamon is (már amelyiket), majd a végén jött hogy hogy is van ez latinul.

2013. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!