Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Novellához valamilyen jó ötlet?

Novellához valamilyen jó ötlet?

Figyelt kérdés

Gondoltam írok valamilyen rövidke történetet, de ihletem nem nagyon van. Most mondhatjátok, hogy akkor ne írj, de én szeretnék, mert úgy gondolom, ez elég értelmes hobbi, és tényleg tök jó lenne szerintem.

Szóval, valamilyen jó alapötlet, vagy körülmény, ami köré felépíthetek egy novellaszerű valamit? :D


Esetleg valamilyen tanács/tapasztalat novellaírás terén?



2013. jún. 1. 15:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

hát kezdeti tanácsnak annyi, hogy fontos tisztázni a novella fogalmát

novella annyit tesz, hogy 2-3 oldal, párbeszéden alapuló, rövid idő alatt lejátszódó, egy szálon futó cselekmény

manapság már minden szarra, amit fiatalok írnak, rámondják, hogy novella, pedig sok köze nincs hozzá..


másrészt.. hátigen, az ihletre azt szokták mondani, hogy magától jön, és ha nem jön, akkor inkább ne írj.. de..

hallgass rádióban beszélgetéseket (kossuthon van mindenféle), esetleg nézz művészfilmeket (online.. tévé meg mozi soha nem adott ilyet:D)

ezekből fel tudsz szedni magadra olyan dolgokat, mint különböző érdekes történések, típusos (és reális) karakterek, beszédtípusok, ilyesmi..


a karakter típusokra tényleg érdemes figyelni, mert ha jól sejtem Te is fiatal vagy még (és esetleg lány..:D), és a fiataloknál rendszeres hiba, hogy a karakterek szélsőségesek.. főleg a rossz karakternél látható, mert a rossz karakter általában rosszindulatú, buta, zsarolható, és végletekben gondolkodik... pedig egy igazi rossz karakter ott kezdődik, hogy baromi okos:D


íráskészséged is fejlesztheted mondjuk versben úgy, hogy keresel egy rövidke sort, és írsz rá egy négy soros verset (mm az alapsor az első sora)

anno facebookon volt is ilyen phrases alkalmazás... az egyetlen normális volt:D

gondolok itt ilyen kezdősorokra, hogy


piros lett a cseresznye

vagy

a cseresznye piros lett

vagy

üres pohár, teli pohár

vagy

zakatol az ósdi traktor

vagy

ajtó mögül ki kukucskál?


most a hasamra csaptam és írtam ami az eszembe jutott, de kb ezekre valami kis rövid helyzetet, érzést írni.. szerintem jó szórakozás és agytorna:)


és hallgasd meg ezt, csak hogy tudd, hogy mekkora fegyverzeted van az alkotáshoz:)

http://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg


sztori ihletet nem adok, az a Te dolgod:)

2013. jún. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%

Najó, megdoblak pár témával:

dinoszauruszok, űrutazás, középkori harcosok, istenek, démonok, szörnyek, tündérek, sellők, jövőbeli család élete:D:D:D

2013. jún. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
72%

ja, ezek nem rossz példák

de felhívnám a figyelmedet arra, hogy tündérek, tündék, sellők, szörnyek.. ehhez sok háttérirodalmat kell olvasnod, és ki kell ismerned az adott világot több szempontból is!

pl nem árt olvasni olyan fantasyket, ahol szerepelnek tündék, törpök.. és elég leíró.. ez az a pont, ahol Tolkient nem első helyen említeném amúgy, annak ellenére, hogy hihetetlenül megszerkesztett világot alkotott... nekem valahogy az érzés, a hangulat nem jön át.. bár az ő tündéi jóval hűvösebbek, kevésbé mítikusabbak mint pl az Eragonban szereplők

szörnyekre, démonokra Andrzej Sapkowski - Vajákját ajánlom:)

2013. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

ja és fantasy írásához kötelező hangulatkeltő a pogány zene:D


http://www.youtube.com/watch?v=JXPDmK5eNvg

2013. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
És ha saját világot és saját tulajdonságokat, jellemzőket-jellegzetességeket találna ki hozzájuk? Az írás az egy szabadabb dolog, úgy alakítja a saját történetét, írását, ahogy szeretné:):):)
2013. jún. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!