Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az Erőss Zsolt mivel foglalkoz...

Az Erőss Zsolt mivel foglalkozott civilben?

Figyelt kérdés
Mit dolgozott, miből élt? Mert gondolom nem kis költség időnként kiruccanni Nepálba...
2013. jún. 1. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Erre én is kíváncsi vagyok, mert ez még nekem se derült ki! Gondolom az expedíciók után is kapott valami pénzt, de hogy pontosan mivel foglalkozott, ez még 'rejtély'!:)
2013. jún. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Tessék:


Túravezető: Erőss Zsolt

Születési év: 1968

Foglalkozás: túravezetés, expedíció-szervezés, síoktatás

Beszélt nyelvek: angol

Kedvenc túrája: Matterhorn

Többi túrája: Grossglockner-Stüdlgrat, Matterhorn

Expedíciók: Aconcagua Exp

2013. jún. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, de mit és hogyan dolgozik egy túravezető?

Valami cégnél dolgozik? Vagy csak hirdeti magát, hogy aki akar túrázni az szóljon neki és jó pénzért elvezeti? Vagy hogy?

Bocsánat ha butaságokat kérdezek, de még nem volt dolgom túravezetővel.

Egy ilyen nepáli út plusz felszerelés és egyebek gondolom milliós tétel. És ezen felül még kell hogy maradjon plusz pénze, hogy a villanyszámlát be tudja fizetni Mogyoródon.

Én is dolgozom tisztességesen, de kétlem hogy valaha az életben ilyen helyekre eljutnék. Hacsak nem nyerek a lottón.

2013. jún. 1. 22:03
 4/7 A kérdező kommentje:

"Gondolom az expedíciók után is kapott valami pénzt"

Na, ez is érdekelne! Ki lehet az aki z expedíciókért fizet? És ez mért jó neki, mit kap cserébe a pénzéért csak azért mert valaki elmegy egy helyre és visszajön?

2013. jún. 1. 22:05
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyarok a világ 8000 esein expedíciót az állam támogatja.
2013. jún. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van túravezető ismerősöm, így tudok nyilatkozni ez ügyben a kérdésedre, sőt még én is gondolkoztam azon, hogy elvégzem a MAKASE túravezetői tanfolyamot, de olyan sok mindennek kell megfelelni, hogy lemondtam róla, na meg persze nem is olcsó.

De hogy a kérdésedre is feleljek, a túravezetőt valahogy úgy kell elképzelni, mint egy idegenvezetőt, csak a túravezető a hegyekben, esetleg Via fearrata túrákon (ami már majdnem hegymászás) vezeti a túrázni vágyó csoportokat. Léteznek úgynevezett outdoor utazási irodák (pl. Eupolisz), amelyek kifejezetten olyan utakat szerveznek, amelyek gyalogtúrák, sziklamászások, kalandtúrák, csúcstúrák a hegyekben és ezekre az utakra nem elég egy sima idegenvezető, hanem ide már komolyabban felkészült túravezető kell, természetesen ezért kap az irodától fizetést. Nagyjából asszem ennyi. Ha valami kérdésed van, szívesen válaszolok, én is heti szinten járok túrázni és képben vagyok az ilyen dolgokkal. :)

2013. jún. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2013. jún. 4. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!