Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Postai csomagfeladás változás...

Postai csomagfeladás változás májustól!?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kérdésem az lenne, hogy a postai csomagfeladás változott-e május 1. -től? Mivel eddig sima csomagfeladóval adtam fel csomagokat,1190 és 1770ft-ért (utánvételes). Májusba szóltak, hogy most már ne így adjam fel, mert MPL üzleti csomagba lehet csak. Nem értettem, mert én magánszemélyként, néhai csomagfeladás miatt miért kellene üzleti csomag? Már egy hónap után is, amikor ezzel az üzleti csomagfeladóval megyek, kb fél óra mire beviszik a gépbe, tehát nem hiszem, hogy annyira sűrűn használnák ezt. Ezek szerint akkor lehet használni a sima, eddig megszokott feladókat? Ezeket a feladókat lehetett május előtt használni: [link] Jpg [link] Jpg És ez az új MPL üzleti: [link] Jpg [link] Jpg Most akkor kinek van igaza? Mert nem mindegy, hogy a szokásosan adom fel (mindegy, hogy 1kg vagy 20kg) vagy az üzleti MPL ahol kg kategóriák vannak. Köszönöm a válaszokat előre is!

2013. jún. 5. 18:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Az időgarantált Start és Start Plusz csomagok megszűntek. Helyette lett bevezetve magánszemélyek részére is az MPL Üzleti csomag, ami már így csak a nevében üzleti. Ez eddig is volt, de most már magánszemélyeknek is lehet. A zöld csomagszállítós sima standard postacsomag még feladható, de az is meg fog nem sokára szűnni.(talán a nyár végén ha jól emlékszem)
2013. jún. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amúgy elég sokan használják, ezt az ML Üzleti Csomagot, de arról sajnos nem a postás tehet, hogy bonyolult a felvétele. Nálam is gondot okoz néha, mert a rendszer sz..arul lett rá kitalálva. Aki kitalálta ezt nyugodt lehetsz, hogy még sose vett fel egy ilyen csomagot sem. Nekünk sem jó, hogy ennyit kell vele vergődni, de mit tudunk csinálni.
2013. jún. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen válaszod. Nekem csak két dolog nem tetszik ebbe, hogy méregetni kell pontosan, hogy mennyi a csomag súlya, mert addig a vevőnek se tudsz árat mondani és hogy kb 2x áron megy most a feladás.
2013. jún. 6. 09:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ez tény és való, hogy drágább lett, viszont kényelmesebb, és rugalmasabb. De a standard postacsomag is használható még, helyette jön majd a MPL posta csomag, ha jól emlékszem ez lesz a neve.
2013. jún. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!