Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2012. 09.27-én elkezdtem írni...

2012. 09.27-én elkezdtem írni egy könyvnek szánt történetet, és kíváncsi vagyok, szerintetek folytassam? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Ahogy már fent is említettem,nem kis fába vágtam a fejszét.E/1. személyben(egy-két helyen van szemszög váltás,de az is benne van,hogy mikor kié)elkezdtem írni egy történetet,ami egy 15 éves lányról szól, akinek az élete a foci,és szeretne vele kitörni.Bp.-ről leköltözik az édesapjával és a bátyjával Miskolcra(az anyukája autóbalesetben meghalt),mivel Bella(fsz.)apukája átigazolt 4évre a DVTK csapatába,így a két gyerek (Bella[15] és Tamás[17]) egy helyi gimnáziumba iratkozott be(helyszínek/intézmények neve nem valós,gondolom érthető okokból..).Bella elkezd focizni januártól az iskola fiú focicsapatában(az edző felfigyelt a tehetségére és beinvitálta őt oda,de ez a történetből kiderül)és pont abban az évben rendezik meg a nagy középiskolai LB-t,aminek a fődíja egy 2hetes utazás a spanyol fővárosba,ahol a Real Madrid C játékosaival edzhetnek, majd a 2.hét utolsó előtti napján játszanak is ellenük.Bellára felfigyel a madridi edző és tesz egy ajánlatot neki,miszerint szerződteti a rendkívül tehetséges lányt,szabályokat és minden egyéb dologot megszegve (ugyebár ffi csapat...).Persze több dolog is van benne,de ez a lényeg(az első részben legalábbis).Szóval véleményeket kérnek ezzel kapcsolatban,hogy lenne-e értelme folytatnom,vagy sem.A helyesírással illetve a fogalmazással nincs gond,szerintem ebből a kissé hosszú kérdésből is kiderül ez.4-5 ember folyamatosan olvassa a történetet(ebből egyikőjük eléggé"fanatikus"és számon kér rajtam szinte naponta minimum 4 oldalt,ami csak jó,mert haladok vele)Eleinte féltem tőle,hogy milyen lesz,de folyamatosan jönnek az újabbnál újabb ötletek,és egyre jobban belejöttem az írásba.Lassan kész az első rész(sorozatosra gondoltam)és gondolkozom a kiadatásában is.Szóval véleményeket szeretnék mindenkitől,ha lehetne(bocsi,hogy hosszú lett,de még ez is kevés adat.).

17/L



#Real Madrid #sport #írás #futball #Bella #Labdarúgó Bajnokság
2013. jún. 6. 01:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Folytasd. Ha örömödet leled benne, miért ne!
2013. jún. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

"A helyesírással illetve a fogalmazással nincs gond,szerintem ebből a kissé hosszú kérdésből is kiderül ez."


alóban átlagon felüli a helyesírásod, azonban a szóközt csapkodhatnád kicsit gyakrabban is.

2013. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
A Barcelona edzői figyeljenek fel rá, és minden oké.
2013. jún. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

az elsőnek köszönöm :)

a második embernek szintén, viszont azt hozzátenném, hogy telefonról írtam a szöveget, és nem volt elég karakter, hogy be tudjam fejezni a mondandómat, ezért nincs sok szóköz :)

a harmadik válaszolónak pedig azt üzenném, hogy igazság szerint én is Real drukker vagyok, így emiatt választottam a madridi csapatot, mert róluk tudok azért egyet, s mást :) de egyébként köszönöm mindhármótoknak.

2013. jún. 6. 20:21
 5/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon megkötöd a lehetőségeidet azzal, hogy valós csapat- és helységneveket használsz. Egy fiktív csapat felépítésénél eleve jobban feltudod használni, amit tudsz az aktuális kedvencedről.


Szóval én csak annyit tudnék javasolni, hogy amennyiben nem történetet(!) írsz, Te alkosd inkább meg a sztori világát, mert könnyebben tudsz később konfliktushelyzeteket alkotni, a valóságtól kötetlenül.

2013. jún. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

De akkor így át kell írnom szinte az egész könyvet.:/

Viszont az van, hogy direkt valós város/csapatneveket adtam meg, és megértem, hogy esetleges problémák alakulhatnak ki,viszont, ha pedig kitalált focicsapatot csinálok, akkor meg valamilyen szinten nem..."igazi". Eleve bennem volt az, hogy mi lesz, ha.. de így akkor ismétlem, az egész könyvet át kell írnom..:/

2013. jún. 7. 17:20
 7/18 anonim ***** válasza:

Nem én vagyok a kiadód, csak egy javaslatot írtam. Mindenesetre Rowling-nak is át kellett írni gyakorlatilag az egész könyvét ahhoz, hogy kiadják.


DE én csak azért írtam, mert később megnehezítheti a dolgod a sztoriban.

2013. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

A valóshoz hozzá kell járulnia a benne szereplőknek is. Nem csak illik, de kötelező is bemutatni a könyvet. Legjobb már az írás megkezdése előtt tárgyalni velük. Ha nem így jár el, akár több milliós kártérítési per is lehet belőle.


Én, mint elsőben is tanácsoltam, folytasd, ha örömöd leleld benne. A hosszú magyarázószöveg alapján már csak halkan mondom: de ne tedd közzé. Legalábbis akkor ne, ha a könyv is hasonló stílusú, nyelvezetű.

Papír alapú kiadás esetén néhány százezer forintodba fog kerülni akkor is, ha csak nyomdát számolok, kiadó munkát nem.

Biztonságosabb fikciót írni, s ha mégis sikere lenne, folytatni. (Bár ritka az, ha egy könyv második része is jó.)

2013. jún. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Kodein: ez igaz, de előbb jussak el odáig, hogy megírom végig :)

az utolsó kommentelőnek: vagyis, ahhoz hogy kiadathassam, teljesen át kell írnom az egészet..? kitalált csapat,stb..? :/ hmm..

2013. jún. 8. 22:06
 10/18 anonim ***** válasza:
nem kell most átírni, csak kezd el "sajátként" kezelni, ne kövesd mereven a valós tényeket, hanem nyugodtan térj el mindenben... idővel kifognak alakulni benned a nevek és akkor csak szerkesztői munka azokat variálni.
2013. jún. 8. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!