Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2012. 09.27-én elkezdtem írni...

2012. 09.27-én elkezdtem írni egy könyvnek szánt történetet, és kíváncsi vagyok, szerintetek folytassam? (bővebben lent. )

Figyelt kérdés

Ahogy már fent is említettem,nem kis fába vágtam a fejszét.E/1. személyben(egy-két helyen van szemszög váltás,de az is benne van,hogy mikor kié)elkezdtem írni egy történetet,ami egy 15 éves lányról szól, akinek az élete a foci,és szeretne vele kitörni.Bp.-ről leköltözik az édesapjával és a bátyjával Miskolcra(az anyukája autóbalesetben meghalt),mivel Bella(fsz.)apukája átigazolt 4évre a DVTK csapatába,így a két gyerek (Bella[15] és Tamás[17]) egy helyi gimnáziumba iratkozott be(helyszínek/intézmények neve nem valós,gondolom érthető okokból..).Bella elkezd focizni januártól az iskola fiú focicsapatában(az edző felfigyelt a tehetségére és beinvitálta őt oda,de ez a történetből kiderül)és pont abban az évben rendezik meg a nagy középiskolai LB-t,aminek a fődíja egy 2hetes utazás a spanyol fővárosba,ahol a Real Madrid C játékosaival edzhetnek, majd a 2.hét utolsó előtti napján játszanak is ellenük.Bellára felfigyel a madridi edző és tesz egy ajánlatot neki,miszerint szerződteti a rendkívül tehetséges lányt,szabályokat és minden egyéb dologot megszegve (ugyebár ffi csapat...).Persze több dolog is van benne,de ez a lényeg(az első részben legalábbis).Szóval véleményeket kérnek ezzel kapcsolatban,hogy lenne-e értelme folytatnom,vagy sem.A helyesírással illetve a fogalmazással nincs gond,szerintem ebből a kissé hosszú kérdésből is kiderül ez.4-5 ember folyamatosan olvassa a történetet(ebből egyikőjük eléggé"fanatikus"és számon kér rajtam szinte naponta minimum 4 oldalt,ami csak jó,mert haladok vele)Eleinte féltem tőle,hogy milyen lesz,de folyamatosan jönnek az újabbnál újabb ötletek,és egyre jobban belejöttem az írásba.Lassan kész az első rész(sorozatosra gondoltam)és gondolkozom a kiadatásában is.Szóval véleményeket szeretnék mindenkitől,ha lehetne(bocsi,hogy hosszú lett,de még ez is kevés adat.).

17/L



#Real Madrid #sport #írás #futball #Bella #Labdarúgó Bajnokság
2013. jún. 6. 01:38
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán követem a valós dolgokat benne. Mármint úgy értem, hogy pl. a RMA C játékosai sem azok lennének, akik. Viszont egy barátom mondta, hogy pl. a csapat- ill. a valós személyneveket valahogy írjam át, és az is elég. Úgy korrekt lenne?
2013. jún. 10. 00:59
 12/18 anonim ***** válasza:
A Te könyved, Te tudod. :) Ha egyszer elviszed egy kiadóhoz, az majd úgyis megmondja, hogy jogilag mi az, ami nem megfelelő és azt már szerkesztők is megváltoztathatják helyetted.
2013. jún. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Kodein, remélem tudod, hogy sokat segítettek a hozzászólásaid. :) Köszönetnyílvánításban megemlítelek majd téged is :D de tényleg, nagyon köszönöm a segítséget, és a kommenteket mindenkinek. Erőt adtatok..:)
2013. jún. 10. 23:05
 14/18 anonim ***** válasza:
Nincs mit. :)
2013. jún. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én ugyan nem nagy kiadóban dolgozom, de szerintem nem fognak ezzel bíbelődni egy ismeretlen szerzőnél. Visszavágják, ha egyáltalán szóba állnak vele. Ha magánkiadásban jelenteti meg, akkor bármi lehet benne, a kiadót nem érdekli. Nem felel a tartalomért.

Lektor, korrektor sem a jogi bonyodalmaknak igyekszik elébe menni.

2013. jún. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Az utolsó kommentelőnek: nem azért, de mindenkinek el kell kezdeni valahol. Nem minden író született úgy, hogy ismeri őt minden kiadónál, és tudni fogják, milyet fog írni. Anno ők, a "nagyok" is ismeretlenül kezdtek, ha meg nem fogadják el?! Ez van, de egy próbát minden esetre meg fog nekem érni :)
2013. jún. 11. 20:56
 17/18 anonim válasza:
A mai irodalmi népszerűség szemében nagyot lehet vale kaszálni. Az ötlet viszont nem olyan eredeti
2013. szept. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
De ez nem jelenti azt hogy nem jó, mert az. Csak van egy film, amiben egy lány aki focizni szeret, belép a fiúcsapatra. Meg a Billy Eliot című film is ilyesmi, csak abban fiú van, és balettozni szeret
2013. szept. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!