Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem élhetünk békében,...

Miért nem élhetünk békében, szeretetben?! Miért nem segíthetjük a másikat? Én a pénz miatt elvesztettem a barátnőm, barátaim, a szeretteim. Mert éjjel-nappal dolgozok azért a kis pénzért. Remélem egyszer összefogunk emberek. Reménykedek benne.

Figyelt kérdés
Az élet nem a hossza miatt értékes hanem attól hogy mennyit tudunk másoknak adni, a szeretetről,önfeláldozásról és a gondoskodásról szól.Tudjátok ebben az eredményekre épülő világunkban kevesen teszik sajnos azt ami helyes...remélem egyszer válltozik ez..
2009. okt. 9. 08:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Azért mert az életbemaradásért küzdünk néha, mint az állatok, egymás rovására...
2009. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha az ember csak azért élne, hogy a másiknak adjon, akkor nem fejlődne az emberiség. A természetünkben benne van az, hogy fejlődjünk, minél többet szerezzünk, ami azzal is jár hogy minél több PÉNZT szerezzünk magunknak, családunknak. Jókedvből és könyörületességből nem fog megélni senki, és azt lehet tapasztalni, hogy akinek gyakran adnak, az előbb-utóbb természetesnek kezdi venni, és még többet követel. Hányan jártak már úgy közülünk, hogy adakoztak valakinek, aki vagy meg se köszönte, vagy fintorogva fogadta el?

Valamit nagyon rosszul csinálsz, ha éjjel-nappal dolgoznod kell a pénzért, mi a párommal ledolgozzuk a rendes 8 óránkat, nem keresünk egetverően sokat, pont annyit amennyi elég a kényelmes élethez. A maradék időt egymással töltjük. Nem lehet, hogy kicsit túlzásba viszed a pénzhajszolást?

2009. okt. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell megszólni azt, akit a kis pénzért is halálra dolgoztatnak, biztosan nincs egyedül ezzel manapság. A másik oldalról meg az is igaz, hogy akinek sok van, az annál többet akar, és nincs megállás, ez is természetes.

Ő meg azért érzi magát szerencsétlennek, mert a szomszédnak már az is, meg amaz is megvan, neki miért nincs! Aztán inkább nem eszik, de a "csodaszökőkút" neki is jár...Ez tipikus magyar is valahol...

2009. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Egy multi cégnél dolgozok sajnos nekem az élet nem adott lehetőséget a tanulásra. Pont ma kaptam meg a havi fizetésem 57ezer ft.

Ez a multi piros-kék színű és egyre több van sajnon.

Én nem támogatnám őket kiűzném az országból az összeset és a hazai cégeknek,termelőknek adnám azt a pénzt és biztosítanának munkahelyeket is .

2009. okt. 9. 14:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!