Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A 2. világháborúban, a német...

Legion kérdése:

A 2. világháborúban, a német U-bootok győzelmi jelentéseit hogyan ellenőrizték? Honnan tudtak utánajárni, hogy egy konvojban eltalált hajó elsüllyedt-e végül, vagy nem?

Figyelt kérdés
2013. júl. 3. 18:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
azzal amivel céloztak, periszkóppal
2013. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem.A parancsnokságuk,hogyan járt utána,hogy egy hajó tényleg elsüllyedt-e vagy sem?Honnan tudták a nyílt óceánon elsüllyedt hajókat azonosítani?
2013. júl. 4. 12:08
 3/13 anonim ***** válasza:
nem hinném hogy azonosították volna
2013. júl. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Akkor hogy tudták igazolni nekik?Van egy oldal(uboat.net,nagyon jó oldal),abban leírják,konkrétan mely tengeralattjáró mely hajókat süllyesztette el.Rájössz majd,ha érdekel esetleg a 2.vh,hogy nem is volt olyan rossz az u-boatok eredménye '43 májusa után,ahogy írják mindenütt.Persze nagyok voltak a veszteségek,eredményeik drasztikusan visszaestek,de nézd meg,látni fogod,voltak még akkor is eredményeik.Szóval ott le van írva,hogy egy-egy parancsnok jelentett 3 elsüllyesztett hajót például,a valóságban csak egyet süllyesztett el,egyet megrongált.Honnan tudta vajon Dönitz,hogy a jelentett 3-ból mennyi az igazi?Vajon 3-ból mennyit ismertek el nekik eredményként?
2013. júl. 4. 23:48
 5/13 anonim ***** válasza:
szerintem megesküdtek hogy igazat mondanak és ha hazudtak akkor kinyírták őket
2013. júl. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Kár,hogy kezd átmenni komolytalanba,nekem információra lenne szükségem,nem poénokra.Nem hazudtak a parancsnokok,hiszen a saját eredményükről volt szó,ők maguk ismerték legjobban az eredményeiket.De honnan lehetett tudni,egy konvojra leadott sorozat után,ami után s.o.s.be menekülni kellett a kísérő hajók miatt,hogy az eltalált(mondjuk)3 hajóból hány volt,ami el is süllyedt?Ha 3-at eltalált,és ő maga is úgy vélte,mind elsüllyedt,a parancsnokság hogy ellenőrizte le,hny süllyedt el tényleg,és mennyit kell ebből beleszámítani a tengeralattjáró eredményébe?
2013. júl. 5. 12:55
 7/13 anonim ***** válasza:
szerintem minden olcsó amcsi hajót elsüllyesztettek a torpedóikkal a robbanást meg hallották
2013. júl. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na,ez már logikusabb válasz.Viszont pont ezért tettem fel a kérdést,mert nem minden eltalált hajó süllyedt el.Hallották a robbanásokat,és sokszor ezért jelentettek több elsüllyesztett hajót a valóságosnál,mert egy sorozattal eltalálhattak akár 3-at is,de lehet,hogy abból 2-t bevontattak,bevánszorgott a legközelebbi kikötőbe,és csak 1 süllyedt el.Pont az érdekelne,ezeket hogy tudták szétválasztani egymástól.
2013. júl. 5. 15:54
 9/13 anonim ***** válasza:
biztos hogy voltak olyan hajók amik túlélték?Szerintem nem nagyon
2013. júl. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
De,sajnos.Földi Pál:U-boot-sztori,pl.Látni fogod,rengeteg a rongálódás.De csak látogasd meg ezt az oldalt,írj be csak egy tengeralattjárót a keresőbe(Remélem,vannak ilyen ismereteid),kiadja az oldalt.Látni fogod,rengeteg hajó rongálódott meg akár súlyosabban is,sok halottal,és mégsem süllyedtek el.Bevontatták őket,egy részüket még csak le sem kellett selejtezni.Ahogy olvasgattam ezt az oldalt,úgy jöttek a kérdéseim elő.
2013. júl. 5. 17:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!