Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ma miért nincsenek már léghajók?

Ma miért nincsenek már léghajók?

Figyelt kérdés

Tudom, a Hindenburg katasztrófa elég rossz fényt vetett rájuk, de az a hidrogén miatt volt, ha héliummal töltik fel soha nem lobban be, illetve a gáz nem.


Nekem nagyon szimpatikusak, nem tudom miért, nem feltétlen gazdaságosabb, olcsóbb, vagy biztonságosabb mint egy jet, de megérne legalább kiszámolni mennyibe kerülne építeni és üzemeltetni egyet.


Esetleg valaki linkelne róluk egy jó leírást, könyvet, cikket?



2013. márc. 31. 00:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Vannak léghajók, de csak turisztikai különlegességként használják őket.

Okoznak még így is egy csomó balesetet!


[link]

2013. márc. 31. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%

Talán azért mert drága a jegy.

200 euto/30perc !



[link]

2013. márc. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A fordítós link nem működik jól :(

Árjegyzék:

[link]

utaskabin (a kis képre kell kattintani)

[link]

2013. márc. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 spectator ***** válasza:
100%
Időnként a Spektrum-on lehet látni filmeket róluk. Igenis vannak, de nem utasszállításra, hanem nagy terhek rövid távra szállítására kísérleteznek velük, helikopter helyett.
2013. márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenki kapott egy zöld kezet. Elég drágának tűnik az utazás, bár nyilván a kereslet is hagy kívánni valót maga után.


Nyilván, balesetek vannak, de utasszállító repülőgépek, helikopterek, vagy hőlégballonok is szenvednek ugyanilyen gyakran sajnos - illetve, némi kutatás-fejlesztés javíthatna a helyzeten, ma már sokkal fejlettebb anyagok állnak rendelkezésre mint a Zeppelinek fénykorában.


A teherszállítás elég jó alternatívának tűnik.

2013. márc. 31. 12:09
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem válaszként , csak kiegészítésként . Ma Magyarország az egyik legnagyobb léghajó/hőlégballon gyártó . Olyan világújdonság is magyar gyártású , mint a meleg-levegős léghajó ( nem azonos a hőlégballonnal!). Az Európa bajnokságon a gyártott ballonok mintegy 70 %-a magyar volt .Ipari jellegű üzemeltetése ellen szól a nehéz irányíthat
2013. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
ósága és időjárás érzékenysége . Teher emeléshez , viszont (kedvező időjárási feltételek között) jóval kedvezőbb megtérülési mutatókkal rendelkezik , mint pl. a helikopter .
2013. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem drága a hélium. (rengeteg kell egy Hindenburg méretű léghajóhoz)
2013. márc. 31. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a további válaszokat! Mentek a kezek. Szerintem mivel Magyarországon a teherszállítás elsődleges alapját a vasút jelentette ami hagy némi kívánni valót maga után, kedvező alternatíva lenne, de nem a mai időjárás mellett. Egyébként alternatív energiaforrásokkal is meg lehetne hajtani - hiszen egy Hindenburg méretű ballonra hány négyzetméter napkollektor elfér? :)Elektromos motorok már rég vannak. A hélium árát nem ismerem, de az előttünk hozzászóló szerint vannak hőléghajók.
2013. márc. 31. 20:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért írtam a mai léghajókról , mert azok alapanyaginak fejlesztésében még én is részt vettem , annak idején . Küldök néhány linket :

[link]

[link]

[link]

2013. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!