Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Valaki segítsen! Mitévő legyek?

Valaki segítsen! Mitévő legyek?

Figyelt kérdés

Nem igazán tudtam, hogy melyik kategóriába soroljam ezt a kérdést, így az "egyéb kérdések" mellett döntöttem. Egy 14 éves lány vagyok, a koromhoz képest elég érett, így van néhány dolog, amire egyszerűen nem tudok mit lépni.. Átlagos dolgok..

Szörnyű belegondolnom abba, hogy voltaképpen nem találom a helyemet. Túl sok mindent akarok, és ez túl nagy teher a számomra.. Rengeteg gondolat kavarog a fejemben, kész vicc. Térjünk a kérdésre.. Az életem felfog fordulni, és erre van most szükségem a leginkább. A lényeg, hogy édesapám kimegy Angliába dolgozni, szeptember elejétől de ragaszkodik hozzá, hogy mi még egy évet maradjunk itt az öcsémmel. Egy idegen nő vigyázna ránk, vagyis nem épp idegen, hiszen családbarát de számomra annak minősül. Anyuval elváltak, és egyéb okok miatt ő nem tud ránk vigyázni. A bátyámék, és a 2. családom is kiköltözik külföldre, egy gyönyörű szigetre. Itt maradnánk ebben a nagy házban tök egyedül az öcsémmel, és én ezt nem akarom. Félek. Félek a magánytól, és attól, hogy ez nem lesz jó nekünk. Ha választanom kéne Angliába mennék ki Apuval, új iskola, új élet, barátok, környezetváltás... De ő nem akarja még. Persze, érthető.. Nem lesz ideje az én beiratkozásommal foglalkozni, hiszen ő dolgozni megy ki, összekel szednie egy megfelelő összeget a kezdéshez, de mit tehetnék? Nem akarok itt maradni. Menni akarok. Ha apu nagyon akarná, eltudná intézni, de azt mondja, hogy várjunk. Itt ülök a szobámban és csak rágódom a dolgokon.. Gondoltam, hogy kimegyek a bátyámmal és a 2. családommal Máltára, de apu mellett akarok maradni. Nem jövünk ki jól, de úgy érzem, hogy mellette a helyem. Ma este beszélünk. Hogyan győzzem meg, hogy engem és az öcsémet is vigyen ki, a nehézségek ellenére? Ha itt maradunk, én depressziós leszek a bébiszitter mellett.. Mert többet várok el az élettől, hiszen egyszer élünk. Egyre szimpatikusabb az az ötlet, hogy akkor a sziget, hiszen imádom őket is, de várnom kel apu válaszára. Ti mit tennétek a helyemben? Mit csináljak?



2013. júl. 4. 16:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy a középiskolámat is már külföldön szeretném tanulni.. Nyelvek :)
2013. júl. 4. 16:05
 2/5 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem hagynod kene hogy ezt a dolgot az apukad dontene el hiszen o a felnott es neki erettebb a gondoldolkodasa is mint neked. Vard ki azt az egy evet es hidd el nem leszel depresszios, kiveve ha nem beszeled be magadnak. Hidd el ez az egy ev legalabb megtanit egy picit az onallosagra is!:)
2013. júl. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
előtem válaszoló! belegondoltad magad a heélyébe?? 14 éves lány és a kisöccse. én is 14 vok igy tudom mit érzel az én szüleim is elváltak, próbáldd meg apukádat meggyőzni arról, h a beiratkozzásal várhat, tehát kimennétek vele, és törődjön a saját beilleszkedésével, azután a tietekkel. de nem értem apudat, álltalában a gyerekek a fontosak a felnőttek számára, nem az h mi saját magának a legjobb. ha vmire nem válaszoltam irj bátran privit :)
2013. júl. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kepzeld elottem valaszolo.. Nekem is elvaltak a szuleim es en mar egy picit erettebb vagyok nalatok.. Ne menjetek mar a fejetek utan. A felnott eltudja donteni hogy elsosorban nektek es utana hogy neki mi a jo. De ha ennyire felsz ulj le apuddal es kerdezd meg tole hogy biztos jo lesz-e nektek igy? Kerdezd batran hiszen az apukad!:) addig jo mig van.!:)
2013. júl. 9. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Jézusom.. nem hogy örülnél hogy egy év múlva csak úgy kiköltözhetsz külföldre, valószínűleg apukát jól fog ott keresni nagyon jó életed lesz majd új iskola új barátok teljesen új élet (persze az hogy elváltak a szüleid az rossz) Más bármit megadna egy ilyen lehetőségért te meg itt szenvedsz.. bírd ki azt az egy évet..
2013. júl. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!