Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Aki Budapestre akar menni...

Aki Budapestre akar menni egyetemre, annak melyik a jobb, ha koleszban, albérletben vagy rokonoknál lakna?

Figyelt kérdés

2013. júl. 5. 10:18
 1/2 anonim válasza:
Ha anyagilag nézzük, akkor a legjobb a rokonok, utána kolesz, majd albérlet. Persze a kolesz-albérlet sorrend felcserélhető, mert attól függ melyik milyen, deáltalában a kolesz olcsóbb. A pesti árakat nem ismerem. Rokonoknál azért lenne a legolcsóbb, mert nem kéne fizetni lakbért, csak beleadni a rezsibe, plusz kaja. Ez jó megoldás, ha jól érzed magad a rokonaiddal. Ha annyira nem, akkor vagy összebarátkoznátok, vagy nem éreznéd jól magad velük, az meg hosszútávon nem lenne jó. A koliban és az albérletben jobban kell alkalmazkodni. A koliban több emberhez is, mert nem tudod milyen szomszédokat kapsz. Lehet egész évben bömböltetnék a zenét, kiabálnának. De akár a lakótársaid is lehetnének ilyenek. Albérletnél is fennáll ez a veszély, ha csak nem olyan emberekkel mész akiket ismersz. Én már többször is laktam albérletben, meg koliban is, szerencsére mindig jó embereket fogtam ki. Ha csak magadban mész, akkor ezeket tudom mondani, viszont ha vinnél valamilyen állatot, pl. macska, akkor a koli szerintem ki is esik, de az albérlet is. Lehet találni olyan lakást, ahol megengedik az állattartást, de nehéz. Mindenki tudja mit csinál, mivel jár egy állat a házban, és egy főbérlő sem akarja kitenni a lakását ennek, hogy későb ne tuda kiadni másnak, mert valami tönkrement.
2013. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A koleszokban sajnos nem túl sok a férőhely,tapasztalat. Szóval,ha a koliba jelentkezel attól még nézz B ,C tervet is. A rokonoknál pedig arra is kell gondolni,hogy lesznek majd egyetemi bulik amik elég "jó hangulatban" szaktak telni és sokáig is tartanak. Ilyenre úgy is elmegy az ember akkor is nem éppen partyarc. Szóval nem tudom,h a 80 éves nagymama mennyire díjjazná ezt...:)
2013. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!