Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti lenézitek/semleges/elítélit...

Ti lenézitek/semleges/elítélitek a roma származásúakat, van velük negatív élményetek?

Figyelt kérdés

Tavaly szeptemberben 2 roma származású férfi a vonaton este kollégiumból hazafelé,leszólított,hogy sz..pjam le őket a WC-ben.....szerencsére odajött egy 30 év körüli férfi,hogy "hagyjátok békén a lányt" aztán odébb álltak......


Egyetlen egyszer összejöttem egy roma származású,egyetemet végzett pasival,mert eleinte szimpatikus volt,2 hónapot jártunk,majd mikor számomra egyértelművé vált,hogy agresszív,és nem tudja kezelni z indulatait+ végtelenül önző,szakítottam vele,de vagy 2-3 hónapon keresztül fenyegetett......



2013. júl. 12. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
10ből 9 negatív velük szemben a véleményem. Leütötték és kirabolták anyukám. Másik esetnél ellopták a telefonom. Nagyanyámtól állatot loptak. Ismerősöm késsel fenyegették meg egy mp3 lejátszóért. Biciklimet lopták el a lépcsőházból. (tudjuk is ki volt, szóval tuti cigány volt az illető) Most hirtelen ennyi ugrik be. Az már mellékes, hogy a buszon állandóan felakarnak szedni és közönségesen viselkednek és muszáj jó pofát vágni hozzá és mosolyogni, ha nem akarok bajt. Esetleg az ellenkezője, hogy rájuk se merek sokszor nézni, mert megfenyeget, hogy nyakon szúr. Kisgyerekek nagymamámnál a faluban kövekkel dobálnak, köpködnek. Szerintem érthető, hogy nem kedvelem őket, kicsit sem. A társadalom haszontalan élősködőinek tartom őket, akiknek többsége képtelen a változásra. Olvasni, dolgozni nem tud, de a segélyeket és a jogaikat betéve tudja. Talán 3 romát ismerek, akik normális, dolgos emberek. Szerintem ez arányaiban nézve édeskevés.
2013. júl. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Semleges, de csak azért, mert ismerek pár normális roma származású személyt. Sajnos a fent leírtak velem is, és /vagy barátaimmal is megtörténtek.
2013. júl. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én nem elítélem őket, hanem félek tőlük, mert eddig csupa rossz tapasztalatom volt velük óvodás korom óta.
2013. júl. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem kirabolt egyszer egy, és még utána felszedett volna..pff, undorító. Ez volt a legsúlyosabb incidens szerencsére. De ilyen,hogy beszólás, volt többször is, és sajnos a hozzájuk süllyedt magyar fiataloktól is. (Sajnos belőlük is egyre több van, cigányokkal haverkodnak, közéjük házasodnak...) Általános iskolában is szekáltak, mert komolyabb voltam, mint ők, nem csak a bulizás, meg a vihorászás érdekelt. Munkahelyen (gyár) dolgoztam párral, ők legalább dolgoznak, de alkalomadtán annyira előjött belőlük az a tipikus pökhendi, lekezelő stílus...nem is szeretek nagyon velük dolgozni...szóval én ezért alapból óvatos vagyok a "normálisabbakkal" is. Távolabbi rokonságomban beházasodott egy cigány nő, ő is dolgozik, kultúráltan beszél, igényes, de láttam már őt is káromkodva kiabálni. (de legalább nem lekezelő, mint a cigány férfiak, meg a cigány kis.icsák többsége)Még két cigány nőt láttam eddig, akiben viselkedésben sem jött ki soha az a mentalitás, legalábbis nem láttam. Szóval alapvetően negatív..és én óvatos lennék még egy egyetemista cigány pasival is, ha párkapcsolatról lenne szó..inkább nem vállalnám a kockázatot..
2013. júl. 17. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Nem szeretek általánosítani, de sajnos jellemzően negatív tapasztalataim vannak a roma származású emberekkel kapcsolatban. Sokszor fenyegetőznek, beszólogatnak, egy 10 perces buszút alatt is képesek balhét csinálni.

Őszintén nem értem, hogy olyan emberek, akik Magyarországon kisebbségként vannak jelen, miért nem tudnak alkalmazkodni. Szerintem, ez lenne a dolguk...

2013. aug. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!