Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Budapesten élők, szerettek...

Budapesten élők, szerettek Pesten lakni?

Figyelt kérdés
ha igen, miért? és ha nem , azt is indokoljátok már meg légyszíves :)
2013. júl. 22. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A Budapesten élők nem mind laknak Pesten.

Jelentős hányaduk Budán lakik. (pl. én) De mikor még Pesten laktam, akkor is rosszul viseltem a "pestezést".

2013. júl. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
tudom elnézést, rosszul írtam ki. Csak én ha mondom, akkor mindig Pestet mondok a kettőre. Szóval úgy értem, hogy szerettek e Budapesten lakni?
2013. júl. 22. 21:48
 3/12 anonim ***** válasza:
Oké :) Csak azért tettem szóvá, mert engem tényleg nagyon zavar :S Én szerettem Pesten is, Budán is szeretek, főleg talán azért mert itt vannak a barátaim, haverok, stb. Mindig van program, van hova menni, és szerintem objektíven nézve is baromi szép és lakható város, ha eltekintünk néhány anomáliától mint a P+R-ek szinte totális hiánya meg effélék... Viszont a "vidéki" városokban néha sokkal közvetlenebbek, "jófejebbek" az emberek, úgy értem, az idegenekkel. De még a kedvenc magyar városaimban is van max egy központ, amit 1-2 nap alatt bejár az ember, aztán annyi. ettől még imádom pl Veszprémet, Sopront, Pécset meg egy csomó más várost, de soha nem tudnék Bp-nél kisebb városban lakni.
2013. júl. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%

Igen is meg nem is.


Imádon Budapestet. Szép város. Igaz, hogy a magyarok pesszimisták - mióta egy angol közölte, hogy nem látja, hogy bármi is igazán rossz lenne itt, valóban elhiszem ezt -, ezért szeretünk a negatívumokról beszélni. A koszos aluljárókról, a józsefvárosi piacról stb...

A Deák tér, Vörösmarty tér, a Duna-part, a Margitsziget, a Városliget, a Gellérthegy igenis szép, de sok más hely is. Például Újbuda nagy részét is szeretem, Óbudába is az emberek zöme szerelmes, aki megismeri, így én is. A pesti oldalon is sok dolgot szeretek. A Palotanegyedet is (Józsefváros Nagykörúton belüli része).


Minden közel van. Mozi, a haverok, boltok stb-stb. Kényelmes.

Télen meleg van, központi fűtés, az utak nem válnak annyira járhatatlanná, a metrón nem fog ki a fagy, de a villamosokon se ANNYIRA, mint a MÁV-on.


Ennyiből szeretek.


Viszont őrülten szeretek a szabadban lenni. Szeretem a vidéki naplementét, a vidéki estét élvezni lefekvésig. Szeretek kint sétálni, kint olvasgatni egy kertben. Szeretem, ha zöld vesz körül. Szeretem a jó levegőt. A tücsökciripelést, a madárcsicsergést.

Ennyiből utálok a városban lakni.

Néhanapján egy-két órácskára elmegyek a Városligetbe vagy a Margitszigetre egy regény vagy sudoku-füzet társaságában, de nem ugyanaz...



Szóval tavasszal és ősszel hétvégéken, meg egész nyáron vidéken bírom csak ki - most is fáj a szívem egész nyáron a városban -, viszont télre jó a város.

Régen volt nyaralónk. Az ideális volt.


Jelen állás szerint az az álmom, hogy az én családomnak is legyen. Így olyan helyen lakunk, ami kényelmes, nem kell utazni, minden itt van, viszont kimenekülünk a szabadba, a természetbe néha.

2013. júl. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Kétlaki vagyok, hol Bp-en tartózkodom, hol Kelet-Magyarországon, mindkettőnek megvan a maga előnye, vidéken a tisztább levegő és a nyugalom miatt szeretek élni, Budapestet pedig minden más miatt, jobb közlekedés, infrastruktúra, munkalehetőség, éjszakai élet, stb. Az ideális az lenne, ha a budapesti életszemléletet ötvöznénk a vidéki környezettel.
2013. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. júl. 23. 23:57
 7/12 anonim válasza:
én kis faluban lakom és itt sokkal jobb pesten is voltam már de ott nagy a zaj mindig büdös van és a bünözö is többb mint a kicsi falukban
2013. júl. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó mitől jobb falun? Bűnöző meg egyáltalán nincs több arányaiban
2013. júl. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

nézőpont kérdése hogy hol van büdös

a benzin szagát kifejezetten szeretem, bár nyilván vannak rossz városi szagok is

de a csirke-, tehén-, sertésszagnál számomra bármi jobb

2013. júl. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
7/9 vagyok és jobb falun mert hülye az aki szereti a benzint már bocs mert az jukasztja ki részben az ozon pajzsot és azt szivni egész nap nem egéséges meg azokba a kis panelokba elrohadni jo tudom nem csak panelok vanak hanem rendes házak is de sokkal többen laknak panelba és ha rendes házad van akkor is a gyereket ki se lehet engedni az uccára biciglizni mert másodpercenként jönek az autok itt meg falun 1 oránként megy el 3 auto és nincs büdös gáz
2013. júl. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!