Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretsz Budapesten lakni?

Szeretsz Budapesten lakni?

Figyelt kérdés

Írjátok már meg nekem, hogy aki ott él, jól érzi-e magát, milyen érzés tömegközlekedéssel akár 45 percen át unalmasan utazni a suliba, vagy nem éreztétek-e már azt, hogy húúú basszus, hogy a rákba is kell eljutni X-ből Y-ba, stb.

Ha például az éjszakai életet vesszük, hova jár el egy átlagos pesti szórakozni?

Pesten minden drága gondolom, tehát inkább több pénzzel járkálnak az emberek az utcán, vagy teljesen természetes az nekik, ha egy Snickers 160 Ft, egy fél liter kóla meg 320?


A pesten könnebb pasizni/csajozni mint mondjuk Nyíregyházán, Debrecenben?


A pesti emberek az utcán kötvetlenebbek a másikhoz, hozzá mernek szólni egymáshoz mondjuk a metrón?


A legalapvetőbb dolgokat, mint a tömegközlekedés kiismerése, tanulói bérletek, vagy a szomszédos városokba utazás, valaki leült és elmagarázta nektek, vagy magatoktól jártatok utána?


Akinek autója van, utálja, hoy parkol 2 órát, és mindjárt 620 Ft az ára, vagy vannak olyanok, aki nem engedhetné meg magának, pedig nagyon elkéne már 1 saját verda?


Egy fővárosi 20 éves srácot a csajok lenéznek ha nincs is saját autója? Szintén, ha valakinek nincs sok pénze, azt lenézik, kiközösitik egy gimiben Pesten?


Mondjuk egy átlagos hétköznapon egy délutáni programban elengedhetetlen beülni a Mekibe, vagy pizzázni, sörözni a haverokkal, csakhogy ne azt higgyék egyesekről hogy csórók? A 14 évesnél fiatalabbak is cigiznek rendesen, mintha azt hinnék hgy ez mekkora nagy buli? :D


20/F, vidéki vagyok, zemplén megye, és 5x voltam pesten egész életemben, ebből 2x csak átutazóban.


Akárki írhat.


2009. okt. 30. 16:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Nem muszáj minden kérdésre válaszolni, mondjuk 3-4, ami közelebb áll hozzátok, az is elég! :)
2009. okt. 30. 16:15
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

2 éve költöztem fel egyedül Pestre, melozni jöttem, elsö dolgom volt hogy vettem egy kis térképet, ami àtlagban minden pestinek van! Szoval térképpel és az internetes utvonal tervezövel bàrhova eljutok! Söt a térkép megbizhatobb mint a net sokszor! :) Pasizni nem volt idôm kb. 3x voltam bulizni, ami jo volt, de az àrak igen megleptek, de mindegy volt azért dolgoztam hogy tudjak élni! :) Aztàn egy véletlen folytàn, megismertem pàrom, aki külföldröl jött haza miattam! Igy kettecskén éltünk tovàbb Pesten, ami igy màr nem is volt olyan izgalmas, söt, alig vàrjuk hogy lelépjünk innen! Megörjit a tömeg és a forgalom és hogy nincs egy nyugodt perced! Persze ez egy külvàrosi kerteshàzban, biztos elviselhetöbb, de itt! Szoval most lelépünk éppen, holnap utànna meg iràny külföldre! :) Ott sokkal nyugisabb és az emberek is kedvesebbek! Itt azt se tudom ki a szomszédom!

32/N

2009. okt. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Budapest elég nagy, vannak élhetőbb és kevésbé élhető helyei. Szerencsére én egy élhetőbb helyen lakom, egy csendes kis utcában, ugyanakkor egy köpésre a belvárostól, és negyedórányi buszozásra a budai hegyektől. Én egy közeli kisvárosban nőttem föl, és eredetileg nem akartam visszaköltözni a fővárosba, pár éve el sem tudtam képzelni, hogy itt éljek, de így alakult és azért ráéreztem az előnyeire. Szeretem, hogy ezernyi szabadidős program közül választhatok, ha hétkor kitalálom, hogy moziba akarok menni, akkor nem probléma, hogy találjak a kedvemre való filmet, ha el akarok menni színházba, múzeumba (márpedig gyakran el akarok), akkor is jócskán van választási lehetőségem és nem kell előadás után órákat utaznom ki az agglomerációba. Ugyanez a helyzet a sporttal is. Válogathatsz pl. az uszodák között, és hál' Istennek van azért köztük megfizethető.

Mondjuk hogy a Snickers vagy a kóla mennyibe kerül azt pont leszarom, mert nem élek ilyesmivel. :)

Az emberek nagy többsége mufurc. A közvetlenség abszolút nem jellemző. De akadnak üdítő kivételek, én is ilyen vagyok. :) Ha mindenki be van fordulva a metrón, akkor én csakazértis rámosolygok az emberekre, aztán erre van aki jól reagál, van aki nem.

Autóm nincs, nem is lesz, nem kell.

A tömegközlekedés rémesen megbízhatatlan és egy átlagfizetéshez képest rohadtul drága, felnőtt havi bérlet jelenleg 9400 forint. Szerencsére nekem fizeti a munkahelyem, így azért kényelmes. Busszal mostanában a belvárosban közlekedni elég szívás, mert folyamatosak a dugók. Villamossal és metróval azért lehet boldogulni, de én pl. szoktam gyalogolni is, mert szeretek, kevésbé forgalmas helyeken persze, hogy meg ne fulladjak. Biciklizni nem merek, mert az életveszélyes, nincsenek bicikliutak, az autósok pedig minősíthetetlenül viselkednek. A gyalogosokkal is: száz autóból kb. 2 áll meg neked a kijelölt gyalogátkelőhelynél. De ez szerintem összmagyar probléma, nem csak budapesti.

Ha olyan helyre megyek, ahol még nem jártam, akkor ott az utcakereso.hu bkv-járatokkal, ez azért nekem nem okoz túl nagy problémát, és első válaszadó állításával ellentétben nincs Budapest-térképem. :)

A fővárosi fiatalokról, gimisekről nincs igazán képem, szerintem nem lehet általánosítani, nyilván vannak, akik nagyon el vannak kapatva, de vannak azért értelmesebbek is, mint mindenhol. Én nem forgok olyan társaságban, ahol lesajnálandó lenne, ha valakinek nincs kocsija, vagy ahol az emberek értékét pénzben mérnék. Mekibe sem járok, nekem nem ez a szórakozás. A haverjaim is hozzám hasonló csóringerek, úgyhogy, ha beülünk sörözni, akkor olcsó helyet választunk, három-négy korsó ászokkal jól elvagyunk és megbeszéljük az élet dolgait, senki nem nézi, hogy a másik mennyit költ.

Összegezve: Szeretek Budapesten élni, ennek minden bosszantó velejárója dacára.

2009. okt. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Ja 16,56 vagyok és 27/F
2009. okt. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Jók a válaszok!!!

Azt hittem hogy egysoros lol, meg mit érdekeleztéged válaszok lesznek :D

Kiemelem majd a kérdést, de még szeretnék másoktól is komit!

2009. okt. 30. 19:06
 6/10 anonim ***** válasza:
16:56-os válaszoló elég sok pozitívat írtál a lakhelyedről,hol laksz bp-en?
2009. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja.
2009. nov. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utálom.Amit szeretek az budaörs biatorbágy.ennyi kb:D

Nomeg 11.ker sasadi hegy aztááán más nincs

2009. nov. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

IMÁDOK!

Bp.IIIkerben lakom Békásmegyeren de barátnőmmel beszoktunk járni a városba,és amiket leírtál,hát az árakat pont leszarjuk.Mi 600 ft-al közlekedünk és ha kell valami bemegyünk egy nagyobb bevásárlóközpontba összedobjuk a pénzt és megvesszük.Szórakozni nem járunk még (13 évesek vagyunk) de a diszkó alapból nem is tetszik :S

Szerintem a pénzéhes ribancok lenézik azt akinek nincsen kocsija,sok pénze,de azzal nem is kell törődni.(Nehogymár az olyanoknak akarjunk megfelelni.)

Parkolásról nemtudok semmit mondani.

Vannak akik cigiznek olyan fiatalon,igen de nem lesz tőle senki menőbb-.-

Hát ha beülsz valahova akkor is nem azért,hogy ne tűnj csórónak hanem azért mert pl. éhes vagy/ szomjas.

Pasizásról/Csajozásról se tudok semmit mondani.(2x volt fiúm akkor is ők léptek előszőr)

Igen hozzá merünk egymáshoz szólni a metrón,hogyha haverkodni akarunk.:)

Én bírom a tömegközlekedést is,nincsen vele bajom.Ha mondjuk egyedül megyek héven/villamoson/metrón,akkor zenét hallgatok vagy könyvet olvasok és máris nem unalmas az út.:D

Ennyit erről.Lehet lepontozni köszi (:


-bocsi hogy hosszú lett-


13/L

2010. júl. 31. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kissé régi már a kérdés, de felpontozlak :)
2010. aug. 4. 20:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!