Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha nehezen tudom...

Mit tegyek, ha nehezen tudom bebizonyítani, hogy megloptak?

Figyelt kérdés

Máskor találtam egy aranygyűrűt. Tényleg találtam az utcán, és ez nem minősül lopásnak, egyszerűen csak becsületesen megtaláltam, majd megtartottam. De most meg tőlem ellopták, csakhogy nincs róla kézzel fogható bizonyítékom, sőt még arról sincs, hogy az a gyűrű az enyém volt, de azt akkor is ellopták tőlem.

Azt is tudom, hogy ki volt az, de tagadja, most meg fel akar jelenteni rágalmazásért, és be is tudja bizonyítani a rágalmazást, mivel a neten írtam neki.

Mellesleg pénzt is lopott tőlem, de természetesen azt is tagadja. Mit tegyek?



2013. júl. 25. 21:21
 1/1 anonim ***** válasza:

"A Rendelet szerint a találó – ha a dolog tulajdonosát ismeri – köteles a talált dolgot a találástól számított nyolc nap alatt a dolog elvesztőjének, tulajdonosának vagy más átvételre jogosult személynek (a továbbiakban együttesen: jogosult) átadni. Ha a jogosult ismeretlen, a találó a dolgot köteles a községi (városi, fővárosi, kerületi) jegyzőnek beszolgáltatni. A visszaszolgáltatási vagy beszolgáltatási kötelezettség elmulasztása bűncselekménynek, a jogtalan eltulajdonítás vétségének minősül (bővebben lásd lentebb)."


[link]


Ha nem tetted meg a lépéseket ahhoz hogy visszajusson a gazdájához a te talált dolgod, akkor ne csinálj semmit mert te is bűncselekményt követtél el. Amint feljelentenéd a tolvajt, azzal beismernéd hogy te is az voltál. Másrészt nem jogos tulajdonod volt a talált tárgy. Ha egy tolvaj egy másikat feljelent, mindkét ügyet vizsgálják.

2013. júl. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!