Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal? (hosszú)

Mit kezdjek magammal? (hosszú)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és még mindig nem tudtam eldönteni, hogy "mi leszek, ha nagy leszek". Soha nem tudtam mit akarok kezdeni magammal, ha felnövök. Vagyis mivel szeretnék foglalkozni. A barátaim, ismerőseim, osztálytársaim mind tudják, hogy merre tanuljak tovább, milyen egyetemre jelentkezzenek. Nekem viszont fogalmam sincs. Egyre többször előkerül ez a kérdés, 1 év múlva pedig le kell adni a jelentkezést az egyetemre/főiskolára. Persze tudom, hogy nem kell mindenkinek diploma, de velem nem az a baj, hogy rossz tanuló vagyok. 4. osztályban felvételiztem egy "elit"gimnáziumba, ahová fel is vettek. Az átlagom általában 4,15-4,30 körül mozog, szóval jó tanulónak számítok. A nyelveket is szeretem, angolból nyelvvizsgára készülök, olaszt 3 éve tanulok, németet pedig alapszinten értem a rokonságunk miatt.

Akartam ügyvéd lenni, fodrász...stb.

Legutóbb pl. testnevelő-edző, ezt elég komolyan is gondolom/tam. Imádok sportolni, rendszeresen focizom és futni is járok heti 3x-4x. Viszont nincs egy balerina alakom, a tesi érettségitől megijedtem, hogy milyen feladatok vannak... (pl. nem tudok kötelet mászni, fejenállni csak segítséggel, de a kézenátfordulást sem tudom megcsinálni) szóval kicsit lelombozódtam, hogy hogy vesznek így fel a TF-re. Pedig tényleg imádom a sportot, a gyerekeket, nagyon jó lenne tesitanárként, edzőként dolgozni. De félek, hogy semmi esélyem nincs...


A másik elképzelésem, hogy pincér leszek. A tervem az, hogy miután leérettségiztem elvégzek egy ilyen tanfolyamot + németnyelvvizsga és kimegyek külföldre dolgozni. Elég pozitív "élményeim" vannak ezzel kapcsolatban. Az egyik közeli rokonunk is külföldön próbált szerencsét még jó 20 évvel korábban. 4 hónap alatt megtanult németül, kiment Ausztriába egy családhoz babysitternek, aztán egy síhotelben dolgozott. Ma kinnt él egy kis faluban, van egy nagyszerű férje és háromszintes házban élnek. Heti 2-3x egy benzinkúton dolgozik napi 4 órát. Szóval összejött neki az élet.

Szerintem 3 nyelvismerettel boldogulnék én is. Meg bírnám a munkát. Itthon is nagyon sokat segítek anyának a házimunkában, emelett tanulok és edzésre is járok, szóval nem hiszem, hogy gond lenne. A rokoni kapcsolat révén pedig találhatnék valami jó munkát Ausztriában.


Persze a tanulást sem szeretném abbahagyni azért, hogy külföldön pincér vagy valami más legyek. Csak nem látom értelmét, hogy mindenfélét tanuljak, ami abszolút nem érdekel. Inkább világot látnék, megismernék egy másféle kulturát, embereket.


Ti mit javasoltok, mi a véleményetek?


Köszönöm azoknak, akik elolvasták és válaszoltak!


2009. okt. 30. 00:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem tanulj nyelveket és használd ki a rokoni kapcsolatokat! 2-3 nyelvet magas szinten beszélni és a külföldi tapasztat sokkal többet ér. egytemre meg mehetsz később is!
2009. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
en eleve magambol indulok ki, es en kulfoldre szavazok mindenkeppen
2009. okt. 30. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mindenképp nekikezdenék egy egyetemnek. Azt az életformát is meg kell tapasztalni, nagyon sokat adhatnak azok az évek amíg oda jársz. És mivel írod, hogy elég jó tanuló vagy valsz. állambácsi is támogatna. A tesi érettségitől meg ne félj van még egy éved felkészülni, és azalatt simán megtanulsz kötelet mászni meg minden. Mellesleg nem tudom nálatok hogy van, de nálunk nem vették túl komolyan a tesi érettségit...Én a helyedben arra állítanám be magam, hogy tesnevelő képző vagy vmilyen nyelvi főiskolára jelentkezni, elvégezni 3évet és addigra már tuti el tudod dönteni, hogy mit akarsz csinálni. (Ha nagyon vágysz külföldre, az egyetemen rengeteg lehetőség van erre.)


19/L M

2009. okt. 30. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!