Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történhetett (idős néni,...

Mi történhetett (idős néni, rejtélyes eset)?

Figyelt kérdés

Egy idős nénit ápol egy jó ismerősöm, heti két alkalommal. Tegnap sírva felhívta őt a hölgy, hogy előző nap majdnem meghalt, mert a szobájában lévő szekrénysor ablak melletti eleme úgy ahogy volt, rádőlt a hintaszékére. Ha benne ült volna, akkor bizony már nem élne!

Ismerősöm megnyugtatta őt, hogy azonnal indul. Megkért, hogy menjek vele mert mégis csak egy szekrényről van szó, a néni pedig örül hogy járni tud, nem hogy még szekrényt emelgessen, én pedig mentem, mert el kellett a segítség.

Ahogy az utca kereszteződésére értünk, már ott látszódott hogy a szekrény el volt dőlve... Ott szörnyűlködtünk, hogy nem igaz, hogy senki nem látta, és nem volt annyi az emberekben, hog bekiabáltak volna vagy valami.

Na mindegy. Siettünk. A néni az ágyon ült,és amikor meglátott minket, sírt. Bemutatkoztam neki illedelmesen, majd megkértük, mesélje el, mi történt.

A többit lejjebb folytatom.


2013. szept. 2. 09:26
 1/2 A kérdező kommentje:

Elkezdte mesélni, hogy éppen a fiának vitt be a másik szobába süteményt, (aki szintén gondozásra szorul) és egy hatalmas robajt hallottak. Ekkor dőlhetett el a szekrény.

A fia csilingelést is hallott, erről később a pakolásnál meggyőződtünk róla, hogy porcelán dísztárgyak törtek szét.

A néni úgy folytatta, hogy ekkor a járóbojával bebicegett a szobájába, és meglátta, hogy a szekrénye rá volt dőlve a székre, az tartotta meg tulajdonképpen. Az ablak a szekrénysor mellett volt, ezért is láttuk kintről a szekrényt, azt mondta a néni, hogy az eldőlt szekrény fölött az ablaknál egy nagy vöröses gömb alakú fényt látott, ami szép lassan elhalványult, majd eltűnt.

Az ismerősömmel elkezdtük szépen felállítani a szekrényt.

A szekrény két szintes volt, az alja lábakon állt, az egyik láb teljesen szét volt törve, én úgy ítélem meg hogy ettől dőlt ki.

Ettől a szekrény alsó eleme is sérült, így azt nem is tettük vissza. Amikor pakoltunk, a néni odajött, hogy mi az a folt az egyik polcon.

Egy kör alakú égés volt rajta. Egész pontosan úgy tenyérnyi, középről terjedt kifelé, a külső perem épphogy csak megpörkölődött, a közepe rendesen kormos volt, égett.

És friss. Ismerősöm megkrédezte, nem e égetett gyertyát a hölgy. Azt válaszolta, hogy nem. Én szkeptikus embernek tartom magam, de azokból, amit elmondott, és amit a saját szememmel láttam, megijedtem, és minél hamarabb szerettem volna otthon lenni.

Fogalmunk sincs, mi volt ez, én abban hiszek hogy megadta magát az egyébként nagyon jó állapotú, régi szekrény, de az égésre mi a magyarázat??

Ráadásul, ez a polc tetején volt, nem pedig az alsó felén. Vagyis gyertya így nem égethette meg.

Várom a gondolatokat, véleményeket. Az a vörös fény is érdekes!

2013. szept. 2. 09:39
 2/2 anonim ***** válasza:

Gömbvillámra tippelnék.

[link]

2013. szept. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!