Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan és mikor vált független...

Hogyan és mikor vált függetlenné az Amerikai Egyesült Államok?

Figyelt kérdés

2013. szept. 3. 20:18
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

aláírták a Függetlenségi Nyilatkozatot

hogy mikor? guglizd be és megvan:D asszem júli6..

2013. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de ezt az aláírták a függetlenségi nyilatkozatot nem tudod kicsit jobban kifejteni? csak egy kicsit egy mondattal többet légyszi, köszi!
2013. szept. 3. 20:37
 3/5 anonim ***** válasza:

1776ban volt... és ugye az volt a para előtte, hogy Anglia csak gyarmatnak tekintette Amerikát, és úgy intézte a dolgokat, hogy az amcsiknak az ne legyen előnyös.. ők meg nem örültek nekik, mert amúgy is messze voltak Angliától, úgyhogy polgárháborút robbantottak ki, és ezzel a nyilatkozattal zárták le 1776ban


én az alábbi linket nem ovlastam el, csak a dátumot, de ha valami nem stimmel a leírásom és eközött, akkor ennek higgy! ;):D

[link]

2013. szept. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a Nyilatkozat egy folyamat része volt. 1776. július 4-én írták alá. (amcsi filmekből ennyi azért ragadtatott rád, Függetlenség napja, született július 4.-én, stbstb...)

egyébképnt meg volt ott egy háború, is ami meglepő módon amerikai függetlenségi háború néven szerepel a törikönyvekben. annak 1778-ban lett vége. igazából azóta független az ország, mert a nyilatkozattal csak kincsilvánították h ők függetlenek, csak anglia ettől nem hatódott meg.

[link]


OFF: tényleg egyszerűbb itt kérdezni, mint bepötyögni gugliba 2 szót és ráklikkelni az első találatra???

2013. szept. 4. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, és igen azért egyszerűbb mert itt röviden leírjátok és nekem is rövid válasz kell és a google leírások meg nagyon hosszúak és ki kell válogatnom a lényeget.
2013. szept. 4. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!