Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi jut eszedbe az Amerikai...

Mi jut eszedbe az Amerikai Egyesült Államokról?

Figyelt kérdés

2013. szept. 7. 13:25
 1/5 anonim ***** válasza:
54%
agresszió, intolerancia, invázió, háború, hegemónia, izrael, olaj, FED,
2013. szept. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
maga az amerikai egyesült államok!:D
2013. szept. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
59%

1. Válaszoló.: te egy idegkárosodott rasszista hülye gyerek vagy.


A lényeg, hogy az Egyesült Államok, egy nagyszerű ország. Itt megtalálhatod a világ szinte minden kultúráját. Szinte minden fajta éghajlatot megtalálsz itt. Számomra a legmegfelelőbb, a mediterrán, és a fél sivatagi éghajlat a kedvező. (California, Arizona, Nevada) gazdasága a 2008-as válságig szinte virágzott. Azután nehezen ugyan, de mostanra már majdnem felért arra a szintre, amin régen volt. A gazdasag mai napig növekszik, igaz vannak hullámvölgyek, de ez minden országban megesik. A szilícium völgy, (California, San Francisco - Los Angeles között lévő terület) híres a technológiáról. Azt is mondhatnánk, hogy itt indult meg a világ technológiai fejlődése (50-es évektől) többek között: Apple, Intel, NVidia, Google, Adobe, AMD, Yahoo, Facebook, HP, SanDisk stb.. (De ami még az USA-ban megtalálható; Microsoft, eBay, és még sok más, és ezek csak a tech cégek) ennyit tudtam fejből felsorolni. Oktatásról csak annyit, hogy itt megtalálod az összes neves Egyetemet, amikben kiváló színvonalú oktatási rendszer folyik. Egészség; odafigyelnek a megfelelő egészségügyi ellátásra, és manapság próbálják jobban technologizálni a szolgáltatásokat. (Lásd Apple, Google) Vallás; rendkívül isten hívőek az amerikaiak. Talán érhető is, mert az ország mottója, "In God We Trust" (Istenben bízunk) miden vasárnap, templomban töltik a délutánjukat a legtöbb amerikai család. (Tapasztalatból tudom) Ennyit tudtam személy szerint mondani az USA-ról. Lehet hogy kicsit elfogult vagyok, de szerintem van miért :)

2014. júl. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, harmadik hozzászóló. Már teljesen megfeledkeztem erről a kérdésemről. Elfogult annyira nem vagy, inkább a negatívumokat hagytad ki.
2014. aug. 2. 16:07
 5/5 anonim ***** válasza:
NATO, SES (seggfej elnökök sorozata), hamburger, hot-dog, pite, pulyka, kukorica, G.I. Joe, Superman, csillagok és csíkok, Hollywood, Barbie baba, Mickey egér, Tom és Jerry, Cartoon Network, South Park, Harlem, rap, amerikai foci, baseball, kosárlabda, tévé, Wall Street, taxi,
2023. aug. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!