Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ezt meg tudom oldani valahogy,...

Ezt meg tudom oldani valahogy, vagy álom marad? Nem vagyok annyira jártas a filmiparban.

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és van egy OLTÁRI jó forgatókönyv ötletem. Nemsokára meg is írom, csak nem igazán tudom, hogy kell, mert gondolom nem regényformában, én pedig eddig csak úgy írtam. Szóval a fejemben itt van, és biztos vagyok benne, hogy sikeres lenne, ráadásul nem is lenne annyira nagy költségvetésű. Tovább akarok menni a "papírra" vetésnél, filmet akarok belőle! Úgy, hogy nekem is döntésem legyen a rendezésben, például szereplők, helyszínek, és szerepet is szeretnék benne. Pici vagyok még, tudom, ráadásul semmim nincs, csak az ötletem és önbizalmam. A korom miatt pedig legtöbbször komolyan sem vesznek...

Pénzünk nincs sok, és én nem is ezzel akarom megoldani, mert számomra nem elsődleges szempont.

Bármi érdekel, amivel ezt meg tudnám valósítani. Ha felkeresek magyar rendezőket, és valaki lát benne fantáziát, akkor lehet rá esélyem? Vagy egyszerűen lenyúlnák?


2009. nov. 3. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
pl a sulidban nincs olyan tanár, aki szereti az ilyesmiket? nekünk vannak ilyen tanárok, és akármikor boldogan adnának tanácsot, ha vki írna egy forgatókönyvet..segítenek
2009. nov. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
OFF: Annyit elárulhatnál hogy milyen témájú film lenne, és úgy nagy vonalakban a történetről is írhatnál 1-2 mondatot.
2009. nov. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudok róla, hogy van ilyen tanár, de azért majd megkérdezem az osztályfőnököt, hátha tud valakit.


Amolyan "tinifilm" lenne, de nem olyan stílusban, mint mondjuk az Álom.net, ami szerény véleményem szerint (és mások szerint is) elég pocsék. :D Egy nem egyszerű életű és személyiségű kamaszlány (ezt szívesen eljátszanám :)) életét mutatná be, realisztikusan, valós problémákkal és helyzetekkel. És persze poénban sem lenne hiány. :D

2009. nov. 3. 21:58
 4/4 anonim ***** válasza:

figyelj, szóba nem állnak veled, ha nem szakszerű a forgatókönyved. Akkor van kb. 0.0001% esélyed.

Akkor sem, ha az ötlet tök jó. Először is, valamilyen végzettség, kapcsolatok, stb. Akkor kell előállni a tökéletes forg.könyvvel. Aki ezzel foglalkozik, az a producer. Neked a felsoroltakon kívül az kellene.

feletsd el a "nagy" filmgyártást, csináld meg saját kézből. Persze, ahhoz még fiatal vagy...

2009. nov. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!