Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 13 éves lány vagyok februárban...

13 éves lány vagyok februárban töltöm a 14-et és 143 cm vagyok az osztályban én vagyok a legkiseb mit tegyek lehet gyorsabban nőni hogyan? Köszi

Figyelt kérdés
2013. szept. 13. 12:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem csak "későn érő" típus vagy.:-) Általános suliba én is nagyon kicsi voltam, aztán úgy 15-17 éves koromig középsuliba rengeteget nőttem, utolértem sőt le is hagytam néhány oszt társam..:D

Szóval ne aggódj, szerintem be fogod még hozni a lemaradásod:D

2013. szept. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Apa- Anya milyen magas? Kb akkora leszel. Ha mégse akkor szedhetsz növekedési hormont. Esetleg lehet orvoshoz fordulni, addig amig fiatal vagy. Mert idővel bezáródnak a növekedési zónák a csontokban és akkor a növekedési hormon sem fog hatni. Növit használhatnak testépítők is, mivel ott a csontokban a növekedési zónák lezáródtak ott izomzatban jelentkezik. Nálad magasság növésben jelentkezne persze :)
2013. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A növekedéshez ált. ezek kellenek:

- megfelelő mennyiségű és minőségű tápanyagbevitel (fehérjék, vitaminok, ásványi anyagok is legyenek benne, ne csak (fehér) kenyér, tészta- és burgonyafélék, mert azok java része szénhidrát, ami ugyan erőt ad, de a fehérjétől nősz).

Lehetőleg természetes formában (hús, tejtermék, tojás, zöldség, gyümölcs) + a folyadékfogyasztásról se feledkezz meg

- elegendő alvás (8-9 órák), hiszen alvás közben nő az ember (gyerek, kamasz), ezt nem lespórolni, nem érdemes hajnalokig virrasztani, nyomkodni a gépet v. telefont

- rendszeres mozgás - de gondolom, nálatok mindennap

tesi van,

- minél kevesebb stressz, mérgelődés, veszekedés, izgulás, szorongás - ha lehet ezeket kizárni/ csökkenteni, és

- ne dohányozz!


A gének nagyban meghatározzák a magasságod, de nem mindegy, h. 155 v. 165 cm leszel - még nőként sem.


Most látom, h. ez egy régebbi kiírás.

Végül is mekkora lettél, így felnőtt korodra?

2018. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
örülj hogy alacsony vagy!!! én is ugyanígy vagyok mint te! nagyon sokat szekáltak emiatt. de elkezdtem elfogadni hogy alacsony vagyok és kész plusz a fiúknak alapból az alacsony lányok jönnek be jobban szóval szerintem ne aggódj efelől
2020. aug. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!