Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ez a legsúlyosabb ami beköveke...

Ez a legsúlyosabb ami bekövekezhet ha nem járok be suliba. De ha már betöltöttem a 18-at, és úgy nem járok be hogy év végéig tanköteles lennék, akkor ez nem következhet be, igaz? Hiszen akkor már nagykorú vagyok.

Figyelt kérdés
"A jegyző - ha sem a saját intézkedése, sem a gyermekjóléti szolgálat tevékenysége nem vezet eredményre - a gyámhivatallal együtt gyermekvédelmi gondoskodás körébe tartozó intézkedést (védelembe vétel, családba fogadás, ideiglenes hatályú elhelyezés, nevelésbe vétel) tehet, vagy az iratok egyidejű átküldésével megkeresi a gyámhivatalt a hatáskörébe tartozó gyermekvédelmi intézkedés megtételére (a gyámhivatal is megkeresheti a jegyzőt)."
2013. szept. 18. 06:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Járjál suliba, mert ostoba tudatlan maradsz, ez súlyosabb következmény mint a jegyző.
2013. szept. 18. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem már 16 év a tankötelesség. de szerintem is jobb ha jársz.. azért aki nem érettségizik le az már tényleg nagyon hü lye..
2013. szept. 18. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok sikert a munkaerő piacon...
2013. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Lusta vagy tanulni,vagy csak az utcán akarod végezni,netán szociális segélyből "élni"?Nem valami csábító egyik sem.Miért akarod elszúrni az életed,ahelyett,hogy ilyen gyenge elméjűségeket olvasnál.Tanulással is tölthetnéd az idődet,már csak saját magad miatt.,mert gondolom mindenki sz*rni fog a kis pofádba,amikor az éhezés szintjére jutsz,te szerencsétlen.
2013. szept. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 2xSü ***** válasza:

#2: „Azok a tanulók számára, akik a 9. évfolyamot a 2011/12-es tanévben vagy az előtt kezdték meg (azaz a most induló 2012/2013-as tanévben a 10. vagy magasabb évfolyamot kezdték meg) a tankötelezettség változatlanul annak a tanévnek a végéig tart, amelyben a 18. életévüket betöltik.”


Magyarán a kérdező még tanköteles ebben a tanévben.


> akkor ez nem következhet be, igaz?


De, simán bekövetkezhet.


Nem tudom összességében milyen indok, milyen élethelyzet áll a kérdés mögött, de célszerűnek tartanám, hogy ha már elkezdtél egy iskolát, akkor fejezd be, hogy később legalább profitálhass belőle. Ha túl magasra helyezted a mércét az iskola megválasztásával, még mindig válthatsz. De akármilyen élethelyzet is van, inkább most legyen nehéz még pár évig, mint később egy fél életen át. Oké, lehet szakmát tanulni pl. felnőtt fejjel is, de nagyon nem mindegy, hogy nappali tagozaton, javarészt ingyen teheted-e ezt meg, vagy kemény összegeket fizetve, minimálbéres fizetéssel, három műszak mellet. Meg ugye az sem mindegy, hogy egy szakmával a kezedben tudsz-e munkát találni, vagy a szakképesítés hiánya miatt nem. Az sem mindegy, hogy segédmunkásként keresel minimálbérnyi, vagy kevesebb pénzt, vagy szakképesítéssel valamivel többet.

2013. szept. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!