Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most akkor én vagyok az elkövető?

Rolando kérdése:

Most akkor én vagyok az elkövető?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai napon történt meg velem az, hogy 1 rendelőintézetbe mentem elintézni orvosi alkalmasságit. Mikor megérkeztem leültem 1 székre mellettem volt 1 táska. Behivtak elintéztem a dolgot és mikor kiléptem a rendelőböl megkérdezte egy úr, hogy enyém-e a táska. Persze rögtön mondtam, hogy nem az enyém biztos itt hagyta valaki de ugy is megyek kifelé leviszem a portához. Lefelé menet megláttam egy fehér ingben, lévő férfit, hogy nem e tudja pontossan merre vannak az örök, mire ő vissza kérdezett, hogy miért kérdem. Elmondtam neki, hogy találtam 1 táskát és szeretném leadni. Válaszul azt mondta, hogy ő is őr adjam neki oda majd ő elintézi a többit. Én igy is tettem. Mikor kiértem az utcára majd beültem az automba csörgött a telefonom, hogy azonnal menjek vissza mert ott a táska tulaja és ki van borulva rajtam keresi a táskát. Vissza mentem és elmondtam a nőnek mi is történt. Lementünk az őrökhöz és akkor derült ki, hogy akinek oda adtam a táskát nem is az ottani biztonsági őr. A hölgy kihivta a rendőrséget(persze megvártam vele) másfél óra volt mig megérketek elmondtuk, hogy mi történt és ismét elindultam haza. A hőlgynek azt mondták menjen be a rendőrségre feljelentést tenni. Mikor haza értem ismét csörgött a telefonom, hogy menjek be a rendőr kapitányságra tanuvalomást tenni. Ezt megtettem és enyi a történet. A nyomozo elmondása alapján a hölgy ellenem nem tett feljelentést de mivel sem kamera nem volt sem senki sem látta azt, hogy én valakinek át adtam volna a táskát(és fent a rendelő elött, többen tanusitották, hogy én vittem le vagyis jelentkeztem, hogy elviszem a portához) igy kicsit félek, hogy még is rám verik a balhét. Esetleg olyanoktol kérnék választ aki jártas a jogi ügyekben. Köszönöm,

2013. okt. 3. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Vannak tanúid,A sértett hisz neked.

Ha nincs kamera téged se tudnak megvádolni mivel bizonyíték sincs ellened,ami olyan értékű hogy bizonyíték erejű legyen.

Nem kell félj,plusz a nyomozók már rég kiszúrták volna ha hazudsz :)

Semmi okod a félelemre.

2013. okt. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Többen látták, hogy a főbejáraton mikor kimentem nem volt nálam táska, persze kérdés ezek fognak-e tanuskodni. Neki viszont vagy 3 ember oda adta az adatait, hogy tanuskodik ha kell, hogy én hoztam le a táskát. A sértett végül is mondhatom, hogy hisz nekem hiszen mint irtam a kérdésben kb másfél orát várakoztunk a rendőrőkre és közben azért volt szó váltás. Illetve többször felajánlottam neki, hogy menjünk körbe az épületbe segitek kutatni hátha be lett dobva valahová pl: wc. Erre nem volt hajlandó(de még az ottani őr sem) Illetve azt is mondtam neki felesleges itt várakozni beviszem autóval a rendőrkapitányságra és ott mondjuk el mi is történt. Ebbe sem akart belemenni.
2013. okt. 3. 18:28
 3/8 anonim válasza:
emlékszel hogy hogy nézett ki akinek oda adtad a táskát?
2013. okt. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
persze, személy leírást is kellett adnom
2013. okt. 3. 20:22
 5/8 anonim válasza:
akkor biztos megtalálják
2013. okt. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Agent Cooper ***** válasza:

A félelem nem alaptalan, én se hinném el ezt a történetet.

A "Most akkor én vagyok az elkövető?" kérdésre a válasz az, hogy nem tudhatjuk, de csodálkoznék, ha ebből nem lenne gyanúsítás a későbbiekben...

Egyébként meg a polgári jogi felelősség a táska eltüntetéséért fenn áll, én hagynám a büntetőügyet, és polgári úton érvényesíteném a kártérítési igényemet.

2013. okt. 4. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Szó sincs arról, hogy ne hinné el a sértett. És kicsit logikus is mivel ha anyira lopni akartam volna eleve el sem hozom a táskát mivel több szemtanu látta, hogy én hoztam le ráadásul a doktornőnél az összes adatom leadva. 2: Ha én lettem volna akkor nem várakoztam volna több órát a rendőrökre a hölgyel eggyüt. sőt vissza sem mentem volna :)
2013. okt. 4. 10:04
 8/8 Agent Cooper ***** válasza:
Így már logikus, viszont sajnos ez sem mentesíti a polgári jogi felelősség alól (elvitt valamit, ami nem volt a tulajdona, és nem tud vele elszámolni). Sajnos néha mindenkivel előfordul, hogy a legjobb igyekezete ellenére olyan dolgot tesz, ami balul sül el. De ennek ellenére nem elképzelhetetlen, hogy a későbbiekben meggyanúsítják, mert azért még így is nehéz elképzelni azt, hogy valaki ekkorát hibázzon.
2013. okt. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!