Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ilyenért tehetek feljelentést?

Ilyenért tehetek feljelentést?

Figyelt kérdés

van páromnak egy munkatársa, akinek a húga állítólag nagyon rossz körülmények közt él. Most ballagott, nem volt alkalmi ruhája, én hülye meg jóhiszeműen kölcsönadtam az én pár éves szalagavatós ruhámat. Na most ezt a ruhát hónapok óta nem kaptam vissza, hiába kértem. Közben volt fent hirdetés a neten, meg is vették 8000Ft-ért, de ugye nem tudtam postázni, ezért elestem az összegtől. Pedig mivel kislányom januárban kezdi az ovit, nagyon jól jött volna.

Tehetek lopásért feljelentést? A nem, legalább mondhatom neki, hogy feljelentem, hátha akkor visszaadja?:)



2013. okt. 6. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Elöször is önként adtad oda, tehát nem lehet lopásnak minösíteni.


Másodszor tudod bizonyítani, hogy kölcsönbe adtad és nem ajándékba? Mert szerintem nem, ezért sem tehetsz semmit.


Mondhatod, hogy teszel feljelentést, de csak kiröhögnek érte.

2013. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
van tanú, és már több felvilágosító üzenetet írtam, amire még csak nem is válaszol. Plusz már mondta a csaj, hogy visszaadja, mikor egyszer összefutottunk az utcán. Ez kb 3 hete volt... Tartok tőle, hogy már nincs is meg az a ruha...
2013. okt. 6. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha LEGALÁBB két tanu van, aki neked se nem rokond, se nem barátod, akkor ESETLEG kezdhetsz valamit, de ne sokra számíts.
2013. okt. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Agent Cooper ***** válasza:
Mivel a ruha jogszerűen került a munkatársa birtokába, ezért valóban nem lopás, hanem sikkasztás valósult meg (sikkasztást nem csak pénzzel lehet elkövetni). A rendőrségen tehet tulajdon elleni szabálysértés miatt feljelentést (50 ezer Ft kárértékig a sikkasztás szabálysértés, fölötte bűncselekmény).
2013. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!