Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Teljesen...

Mit csináljak? Teljesen tönkreteszem magam

Figyelt kérdés

Már régóta vannak problémák itthon. Általános iskolában testileg és lelkileg is bántalmaztak az osztálytársam emiatt az önértékelésem nulla.. Itthon mindig voltak viták, de kb 13-14 éves voltam amikor kezdtek komolyra fordulni. Először csak viták voltak aztán néha elcsattant egy-két pofon. Anyukám is kapott és mi is a testvéremmel. Aztán ez a bántalmazás abbamaradt de átvette a szerepet az, hogy minket ócsárol apánk, hogy hülyék vagyunk, semmirekellők, minek születtünk meg, ránk gyújtja a házat és hasonlók. Agresszív volt de nem ütött meg csak kezet emelt ránk mintha meg akarna, de mégse. Rengeteget sírtam emiatt és sírok is. Folyamatosan azt mondja, hogy agyonver és folyamatosan szid. 14 évesen elkezdtem vagdosni a csuklómat mert úgy éreztem jobb ez a szenvedés mint a lelki, aztán abbahagytam mert kezdett itthon jobb lenni amikor újra vita volt újra megtettem. Közben haszontalannak éreztem magam az iskolai/itthoni megalázások miatt. Mindig mondogatta apám is, hogy "nem baj ha nem eszel legalább nem leszel még kövérebb" és ez nagyon rosszul esett :( néha jól érzem magam, néha nagyon rosszul. Naponta vagdosom magam és nem tudom nem csinálni. Úgy élek meg minden napot mintha a pokolban lennék. Senki nem tud rajtam segíteni. Vannak barátaim/haverjaim de egyedül érzem magam és azt érzem nincs értelme az életemnek :(

Másnak biztos vannak nagyobb gondjai.. mit csináljak, hogy abba maradjon ez a lelki terror itthon? Már bele őrültem. 4 éve vagdosom magam emiatt :(



2013. okt. 16. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Húha, ez elég komolynak hangzik, remélem h ez nem csak egy kamu kérdés.
2013. okt. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél valakivel beszélgetni, kiönteni a szivedet, fájdalmaidat vagy sírni a vállamon, írhatsz privátban, ha tudok segítek, #1-es voltam.
2013. okt. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, tényleg nem kamu. Bárcsak az lenne
2013. okt. 16. 23:44
 4/11 anonim válasza:
Azt tudod tenni hogy beszelsz az iskola pszihologussal, vagy elmesz a hazi orvosodhoz es megkered hogy segitsen. Lehet be fog utalni pszihologushoz es az sem kizart hogy meg fog titeket latogatni a gyermekvedelmisek es elbeszelgetnek apukaddal errol, es figyelmeztetik. Tudom hogy felsz, de ha o is rajon arra hogy akar bortonbe is kerulhat amiatt hogy titeket lelkileg vagy fizikailag kinoz akkor abbahagyja. Meg kell tanulni nemet mondani az eletben. NE hagyd magad! nagyon jo hogy tudtaban vagy az okoknak. Tudod miert vagdosod magad, tudod hogy nincs jo hatassal rad apad es hogy azert erzel ilyen dolgokat (mint hogy nincs ertelme az eletednek es hasonlok). Ha nem tudnad akkor elfogdnad azt amit o mond. Hat ne fogadd el soha! Te tudod hogy nincs igaza. Sajnos sok olyan ember akit gyerekkoraban sanyargattak felnottkent felhatalmazzva erzi magat arra hogy masok eletet megkeseritse. Ugyanugy miint vki az ovet. Amugy engem is sokat bantottak gyerek koromban, aztan amikor tehettem eljottem hazulrol. De neked meg legalabb 4 eved van, amit csak ugy lehet megcsinalni jol, ha kersz segitseget. Biztos vagyok benne hogy egy pszihologus tudna segiteni feldolgozni ezt a stressz helyzetet, es abban hogy el tudd engedni a fuled mellett az apad ocsarolo szavait es lelekben tul tudj noni rajta.
2013. okt. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Beszélj az iskolapszichológussal. Apádat meg tegyétek helyre a testvéreddel, ha másként nem megy, billentsétek fenéken. Nézd meg, hogy le fog szállni a magas lóról.
2013. okt. 17. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Iskolai bántalmazást könnyű megoldani. Álljál ki magadért, ne hagyd, hogy bántsanak. Üssél vissza, ha ütnek, stb. Ha ezt nem vállalod be, beszélsz osztályfőnököddel és/vagy az igazgatóval. Meg fogják oldani.
2013. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is hasonló problémában vagyok.

4 éve, 9 éve vagdosom magam. A legtöbb, amit kibírtamm az 3 hónap volt, hogy ne csináljam. Nem tudom abbahagyni.

Nekem apám nem mondott ilyeneket. Söt, semmit. Mindig is lesz.rta, mit csinálok, próbáltam neki megfeleni, de sosem voltam és leszek elég jó. Mindig elküldött, hogy nincs olyan hülyeségekre, mint én. És ennyi volt a kommunikációnk.

Önbizalmam 0, gyülölöm és pusztítom magam, már tönkre vagyok menve. És még csak a 14. szülinapom sem volt meg.

Csak azt tudom tanácsolni, hogy menj orvoshoz, az majd segít. Magadon nem tudsz.

2013. okt. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
*9évese kezdtem el
2013. okt. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Paran felreertettek. Most 17 vagyok..
2013. okt. 17. 23:16
 10/11 anonim válasza:
Én is vágdosom magam.Nyugodtan irhatsz bármi van.!
2013. okt. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!