Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Japán szakkal munkalehetőség?

Japán szakkal munkalehetőség?

Figyelt kérdés

Most fogok érettségizni, és a japán szakot céloztam meg. A kérdésem az lenne (főként japán szakon végzettekhez), hogy milyenek az elhelyezkedési lehetőségek?

Középszinten beszélem az angolt és a németet, amit szeretnék még fejleszteni az egyetemi évek alatt. A japán nyelvből 2 évig magántanárhoz jártam, egy erős alaptudásom van.Főként a diploma utáni lehetőségek érdekelnének.

A válaszokat előre is köszönöm!



2013. okt. 20. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Jelenleg japán szakon túlképzés van. Évente már több mint 100 embert vesznek fel. Nagy részük az egyetemen kezdi a nyelvtanulást, alig negyedük az, aki már korábban is tanult valamennyit.


Így sejthető, hogy mire végeznek, addig is sokan lesznek, akiknek a nyelvtudása nem lesz elegendő olyan japános munkák ellátására, amihez magas fokú, jó nyelvtudás szükséges. Még akkor sem, ha a diplomát megkapják.


Elhelyezkedés szempontjából nem az a mérvadó, hogy van-e diplomád (az legfeljebb csak akkor, ha tanárként akarsz majd elhelyezkedni, de japántanári állás nagyon kevés van és ritkán van üresedés), hanem az, hogy mennyire tudsz japánul.


Ha Magyarországon szeretnél elhelyezkedni, akkor is azért illik minimum N2 szinten tudni, és nem csak úgy, hogy az N2-es vizsgát le tudd tenni, hanem úgy, hogy minden más készséged, amiket a vizsga nem mér (beszéd, szövegalkotás, fordítás) is legalább ezen a szinten legyen.


Japánban viszont ha nincs meg az N1-es szintű nyelvvizsgád, akkor interjúra sem hívnak nagyon be.


Röviden összefoglalva: igen, el lehet helyezkedni, de a legjobbak között kell lenned nyelvtudás tekintetében!

2013. okt. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Igen, tisztában vagyok vele, hogy sokan jelentkeznek, de valóban nem mindenki éri majd el azt a szintet, hogy komoly munkákat kaphasson.

Én már most kb. N3-as szinten vagyok (tudom nem a nyelvvizsga a fontos, de azért csak jelent valamit), és erre talán lehetne építeni a 3 év alatt. Plusz még ott az angol és német nyelvtudásom, ami talán még hasznos lehet.

Várom a további válaszokat.

2013. okt. 21. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!