Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Láncfűrész túl sok láncolajt...

Láncfűrész túl sok láncolajt használ mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Van egy kis problémám a kb. fél éve vásárolt Partner P340S amit ugye a husqvarna gyárt. A problémám az, hogy, a láncolaj tartályát megtöltve kb. 10 perc apró gallyazás, esetleg kisebb mennyiségű tűzifa felvágásánál, pillanatok alatt elhasználja az olajt, és szinte csepeg a gép láncánál. Leszedtem a vezetőt beindítottam, és ahol keni a láncot a kis cső végéből kis túlzással, mint egy véknyabb injekciós tűből spricceli az olajt. Tapasztalatom és emlékezetem szerint nem volt ilyen és elég sokáig elég volt az olaj. Állításra nem találtam lehetőséget ezért is kérném tanácsaitokat, segítségeteket!

2013. okt. 25. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

nézd meg az orr kereket nem szorul-e és hogy a lánc nem-e túl feszes. az orr kerék (a lánc nélkül) kézzel könnyen forgatható legyen, a lánc pedig annyira legyen feszes, hogy ha két újjal meghúzod felfelé, akkor a lánc taraja épp hogy csak ne jöjjön ki a vezetőből. (ha kint van a taréj akkor laza, ha a taréjból semmi nem látszik akkor feszes)

arra gondolok hogy melegszik és ezért eszi az olajat.

régen néztük úgy is a kenést, hogy teli gázt húztunk a fűrésznek, közvetlen akármilyen fa elé tartottuk (orr kerék és fa között pár centi) és ha szépen becsapkodta olajjal akkor jó (nincs olaj = nincs kenés, ha csucsog és nem csak becsapkodja akkor túl sok az olaj)

bocs, hogy hosszú lett, remélem segítettem valamit

2013. okt. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ja, elfelejtettem. lehet hogy van egy csavar az olaj szabályozására is. gép alján vagy a vezető mögött. (ez nem minden láncfűrészen van)

és még amit nem írtam az előbb, a vezetőn a horony mindíg legyen tiszta

2013. okt. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm Választ, és nem volt hosszú, az ilyen válaszok a jók! :)


Nem szorul az orr kerék, a lánc is jó nem feszes, de nem is laza, hanem a lánc már annyira olajos, hogy amikor visszafele megy, már felcsapja a gépre és onnan csepeg az olaj. Levettem a vezetőt és üresen megjáratva majdnem spriccelve nyomja. Ez biztos hogy sok, mert ép hogy könnyeznie kellene. Sajnos állítócsavart nem találtam és a leírásában is az van, hogy automata olajzású.

2013. okt. 25. 22:21
 4/12 anonim ***** válasza:

ha automata akkor sajnos szerelni kell. így látatlanban sokat nem tudok mondani. ha garanciás akkor vidd vissza én ott meg kell javítsák. ha nem akkor keress valami maszekot a közelben, ilyenért tuti nem kér sokat.

és sok sikert hozzá.

2013. okt. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm abiztatást!

Megpróbálom a lehetőségeket.:)

2013. okt. 25. 22:35
 6/12 anonim válasza:
szerintem is egy kis csavart keress rajta amivel az olajzáson tudsz állítani...remélhetőleg csak az a baj....
2013. nov. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nincs rajta állítási lehetőség, ilyet a husqvarna nem rakott rá, csak teljesen automata
2013. nov. 2. 08:49
 8/12 anonim válasza:
Hátinkább akkor vidd szervízbe vagy egy helyi ezermesterhez :)
2013. nov. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Lehet hogy az olaj tul vékony. Vegyél a STIHL-töl 1L olajat, én azt használok, és az tudom hogy vastag. Lehet az a baj.
2014. ápr. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az is meglehet hogy tul vékogy az olaj amit használsz, én vettem a Stihl-tol pár liter olajat az vastagabb mit mondjuk egy motorolaj (van aki azt haznál) az se rossz ha keni rendesen a láncot.
2014. máj. 16. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!