Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok és 13-éves...

16 éves vagyok és 13-éves koromban el vesztettem a hitemet! Mikor anyum, meg apum meghalt. Vissza jön valaha a hitem? érdemes hinni benne?

Figyelt kérdés
és nem tudom isten valóban létezik? és ha igen akkor miért nem segít az olyan embereken akik szenvednek? miért? nekem nincsen senkim,napi szinte terrorban élek de nem segít rajtam!! attól hogy nincs hitem nem vagyok rossz ember.. amikor hittem benne akkor sem segített nyomorban éltem... miért bán mindenki engem? miért van az hogy napi szinte szenvedek?

2013. nov. 14. 23:28
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre szokták azt mondani a hívők, hogy "Istennek mindennel megvan a maga terve", magyarán szólva mi Isten sakktábláján vagyunk a tologatható parasztok, aztán ha valamelyik útban van, egyszerűen leveszi a tábláról.


Mindenki szeretne hinni egy olyan erőben (nevezzük Istenek), amihez ha fohászkodik, megsegíti. Én világ életemben ateista voltam, bár megkeresztelve megvagyok, de se a szüleim, se a nagyszüleim nem gyakorolják a vallást, de velem is megesett egyszer-egyszer, hogy összekulcsoltam a kezem, és kértem Istent, segítsen meg a bajomban, csak hogy egy kicsit könnyebb dolgom legyen (más kérdés, hogy nem nagyon segített, de mit lehet tenni...).


Tehát, a hit az egy nagyon jó dolog, legalábbis abból a szempontból, hogy bizonyos helyzetekben megnyugtatja az embert. Az pedig, ha nem jön vissza a hited, attól te még nem vagy rosszabb ember, de attól jobb se leszel, ha újra megtalálod.


Egy másik megközelítésből: könnyebb szívvel fekszel le esténként, hogy hiszed, hogy a szüleid a Mennyországban vannak jó helyen, és onnan föntről figyelnek Rád? Persze, gondolom, ha erre gondolsz, azért könnyebben nyugovóra térsz, persze hiányoznak, de ha ezt hiszed, akkor legalább tudod, hogy ők már nem szenvednek semmilyen formában.


Én személy szerint a reinkarnációban hiszek, már persze nem a buddhista-féle reinkarnációban, de talán nem is ez a jó szó rá, de talán ez áll hozzá a legközelebb. Én úgy képzelem, hogy a halál olyan lehet, mint amikor nagyon mélyen alszol és nem álmodsz. Nem érzel semmit, de azért magadról tudod, hogy alszol. Mikor felébredsz, minden úgy megy tovább, ahogy eredetileg is ment. A halál is ilyesmi lehet; amikor meghalsz, belekerülsz ebbe a "mélyalvás-állapotba", aztán amikor ennek vége, ugyan egy másik életben, de felébredsz. Persze ennél annyi a különbség, hogy mindent elfelejtesz az "előző" életedből. Úgy lehetne talán a legrövidebben leírni, hogy a tudat sosem vész el és sosem hal meg.


Lehet, hogy ez is egy jó nagy baromságnak hangzik, de én ebben hiszek.


Ha szeretnél valakivel beszélgetni, pontosabban levelezni a problémáidról, engem nyugodtan megkereshetsz privátban, szívesen meghallgatlak, és ha mást nem, legalább lelki támaszt nyújtok Neked, természetesen ha tudok, megpróbálok segíteni.

2013. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 JohnTitor ***** válasza:

Kinek mit jelent isten ? Nincs bizonyíték sem a létezésére sem a nemlétezésére.

A hit egy más kérdés, ha szeretnél benne hinni, akkor hiszel, ha nem akkor nem.

Se rokonok, se barátok ? Kik bántanak ?

Milyen terrorban ? Kinél laksz ?

2013. nov. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1/ nem tudom hogy van e mennyország de,ha én is egyszer meghalok nagyon szeretnék velük találkozni hm nem is rossz amit te gondolsz de remélem ha meghalok emlékezni fogok az előző életemre,hogy lássam mit hol rontottam el!!

2/nevelő szülöknél lakom a nevelő apám alkoholista!! ma volt egy nagy családi veszekedés,felvettem videóra mindent meg akarom mutatni a gyámságnak.. annyi mesélni valóm lenne :(

2013. nov. 14. 23:56
 4/6 A kérdező kommentje:
1éve vagyok náluk.. 2008-ban apum meghalt 2013-ban anyum 2012-ben a tatám 2013-ban a mamám senkim sincsen csak a 4-testvérem akiket nem láttam már egy éve.. nem ebben a városban élnek.. annyira elegem van.. nem engedi a nevelő anyám hogy beszéljek velük
2013. nov. 14. 23:59
 5/6 JohnTitor ***** válasza:

Akkor írd le privátban, ha gondolod.

Én ráérek.

2013. nov. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Élhet újra aki meghalt?Isten a teremtő!A Biblia szerint Isten sz élet forrása, az aki minen élőlénynek életet adott,természetesen életre tudja kelteni azokat,akik mér halottak!!!

Bővebben olvashatsz erről hivatalos honlaponkon a "JW.ORG"

2013. dec. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!