Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Erdemes-e valaha is belemenni...

Erdemes-e valaha is belemenni nyilt vitaba ha gondod van masokkal?

Figyelt kérdés
De most komolyan. Mindenbol a vegen meg en jovok ki rosszul. Az emberek elsopro tobbsegevel a vilag legkisebb konfliktusait se lehet megbeszelni. Valami kis aprosag zavar, megkerem szepen, erre: nehogymarezmegmondja. Amikor, kerek valamit, mert mondjuk nincs ram tekintettel egyuttelesnel es neki nem nagy energia valtoztatni. Vagy benyul a szekrebyembe, mert en elvileg megengedtem neki hogy hasznaljon ott valamit. Ha egyszer megengedem, az nem azt jelenti hogy kerdes nelkul belenyulhat. Vagy a regi cimemre megy valami amit rendeltem, visszamegyek, cucc sehol, se a postan,a ceghez nem ment vissza, tuti ott van. Erre meg en vagyok a szemet vadaskodo. Azon az alapon hogy akik ilyen parasztok ugyse kepesek normalis kommunikaciora vagy barmilyen kompenzaciora, hagynom kene az egeszet a francba? Nincd eszkoz a parasztok ellen? Hagyjak minden bunk.sagot annyiban mert akkor legalabb nem lesz nekem hadatuzenve es az eletem konnyebb lesz? Vagy csak hogy elegtetelt erezzek kuldjem el oket a halalba? Sose tudom aztan mindig megrekedek az illedelmesen probalom elintezni, es a gyakran "elszakado cerna kozott". Hogy lehet elerni hogy nekem megfelelo eredmeny szulessen es kozben tudjak is hogy s.arok?
2013. szept. 11. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát ezután a kérdés után valami azt súgja, hogy mi is hasonló "parasztok" leszünk.

Szerintem lenne min változtatnod az életedben. Ha egy kicsit is más megközelítésből néznéd a dolgokat rájönnél, hogy nem biztos, hogy a másik a hülye.

Pl: milyen embernek jut eszébe együttélésnél a szekrénybe nyúlási tilalom, vagy ki az az ökör, aki olyan helyre kér csomagot, ahova már nincs bejárása.

Gondolkodj egy kicsit.

2013. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ahol eltem ott nem barati tarsasag koltozott ossze, hanem szobat bereltunk. Mindenkinek meg volt a sajat szekrenye es a sajat cuccai,ahova igenis parasztsag benyulni. Mintha mondjuk kozepiskolaban valaki kinyitna a szekrenyed es hasznalna a cuccaid.

Rossz helyre kuldetni valamit hiba volt. Mar rendeltem arrol a helyrol es benne maradt a cimem. Veletlenul a szamlazasi cimet irtam csak at. Ettol meg kevesbe parasztsag lenyulni/kidobni amikor eleg lett volna hozza se nyulni? Ez nagy keres? Az osszes volt lakonak ott gyulik a levele. Nem tudok leirni mindent baromi reszletesen, ezert jol esne ha elfogadnad hogy igen, volt dolgom paraszt emberekkel es ahelyett hogy latatlanba pszichologizalsz, inkabb elfogadod az alaphelyzetet amit irtam es abba belegonbdolva valaszolsz. Persze lehet hogy bennem a hiba, az majd az en bajom lesz. Kosz a "hasznos" valaszt.

2013. szept. 11. 13:37
 3/6 anonim ***** válasza:

Így azért érthetőbb :)

Tudod ha nem fogalmazol konkrétan, nem a kérdésedre kapsz választ, hanem arra, amit leírtál.

"Amikor, kerek valamit, mert mondjuk nincs ram tekintettel egyuttelesne"

Bocsi, de ez általában párkapcsolatot jelent.

Így más. Voltaképpen szerintem ne fogd vissza magad, a volt lakótársakat el lehet küldeni ilyenért a fenébe. No meg minden bunkót a környezetedbe. Én is ezt szoktam tenni, ám vigyázok hogy diplomatikus legyek. Nem szeretek ugyanakkora parasztnak tűnni mint azok akikkel nézeteltérésem van.

2013. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na itt a baj! Az hogy aki ilyen bu.kosagot csinal annal egyreszt azt erzem hogy ez "megbocsathatatlan" mert hogy lehet ihgy viselkedni? Es duhos leszek. Masreszt viszont nem akarok minden hidat felegetni es szeretnem azt hinni hogy van valami magyarazat ami lehetove teszi a bekulest es kiderul hogy nem is volt olyan rossz. Volt zajos lakotars aki a fellegekben jart es keptelen volt tobbfele figyelni, de az elso keresre azt mondta: bocsi es abbahagyta, vegig joban voltunk pedig halal idegesito 12 ora munka utan 7kor kelni... Valakinek viszont meg neki all feljebb es attol annyira eldurran az agyam hogy ha akkor megszolalok leuvoltom a fejet es en leszek a "rossz" ha viszont bekussolok es eloldalgok akkor itt gyotrom magam mint most is. Es felmerul az alapkerdes: erdemes egyaltalan barmit szova tenni olyan embereknek akik egy bizonyos szint alatt vannak es mit lehet csinalni veluk ha nem? Semmi ertelme nem volt megemliteni se, vagy szamon kerni a csomagot, mert ha ellopja/eldobja akkor ugyse kompenzal/ismeri el/ker bicsanatot. En meg tenyleg nem tudok mit csinalni????!
2013. szept. 11. 13:54
 5/6 anonim válasza:
Ha nem akarod megváltoztatni az embereket, akkor fölösleges idegeskedned. Ha meg akarod őket változtatni, akkor is.
2013. szept. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
:-)
2013. szept. 11. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!