Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Reinkarnáció vagy Menyország?...

Reinkarnáció vagy Menyország? Ezek nem ütik egymást? Ki melyiken hisz?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre köszi.

2013. nov. 16. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a reikarnációban hiszek, nekem az tűnik ésszerűbbnek, vagy h a lelkek összegyűlnek vmi jobb helyen majd mikor megvan a megfelelő új élet, akkor reikarnálódik
2013. nov. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Voyager24 válasza:
Én hiszek mind a kettőben, és a két féle elképzelés jól megfér együtt is. Valahol kell lennie egy olyan helynek amit mennyországnak nevezünk,az Isten lakhelyének, egy olyan hely ahol az ember lelke mindentől megtisztul, de kell lennie reinkarnációnak is, vagy más néven Samsara amely a világegyetem állandó körforgása. A létezés a halál pillanatától sem múlik el, a lélek egyik testből a másikba vándorol, hogy teljesíteni tudja a karmikus feladatát. Ha ez sikerült, utána jut el a lélek a mennybe (vagy nirvana-ba) :)
2013. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

"A lélek filozófiája a különböző kultúrákban"

https://www.youtube.com/watch?v=YKuQvL83mEc

2013. nov. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
én is hiszek mindkettőben, ezt máshol is olvastam.. A lelkek sokáig várnak arr, hogy végül újjászülessenek, ugyanis ezzel az lenne a lényeg hogy mindíg tanulj a hibáidból. Azon ban van egy hely a halál után, ahol a lelkek megtisztúlnak jobban mondva kiégnek (talán prutórium,már nem is tudom :D) és felmehetnek a mennyországba :)
2014. ápr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Voyager24 válasza:
Az nem prutórium hanem purgatórium, ezt a keresztény biblia mondja, a purgatórium (tisztítóhely) az a hely ahol a lélek megtisztul a bűneitől, hogy utána a mennybe jusson. Azonban ahhoz hogy valaki eljusson a purgatóriumban, ahhoz meg kell hogy kapja halála előtt az utolsó kenetet katolikus paptól, ami feloldozza a bűnei alól. Én nem értek egyet ezzel a fajta elképzeléssel, mert ha megkaphatnánk a feloldozást így, kenet formájában, akkor nem kellene újra születnünk. Tehát vagy utolsó kenet és purgatórium vagy reinkarnáció. Én az utóbbira szavazok :)
2014. ápr. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
na az.. köszi :-D majdnem eltaláltam
2014. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!