Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A kerékpár dinamók milyen...

A kerékpár dinamók milyen sebességnél adnak le 3 wattot?

Figyelt kérdés

Van nekem jelenleg egy elég régi példányom, amire ez van írva: 6V, 3W. Felszereltem a biciklire, rákötöttem a multimétert, és elindultam.

Körülbelül 8 km/óra sebességnél ad le 3 watt teljesítményt (0,5 A, és 6 V), ha gyorsulok, akkor csak a feszültség megy felfelé. 30 km/óránál már 40 voltot mértem 0,5 amper mellett, ami 20 wattot jelent!

Feltételezem, hogy abban az időben még nem mentek az emberek ilyen gyorsan, ezért így tervezték, hogy elég kis sebességeknél is jól világítson a dinamóra kötött lámpa.


Na de mi a helyzet a mai, fiatal dinamókkal? Azokra is 3 watt van írva 6 volt mellett, de ezt milyen sebesség mellett lehet elérni?



2013. dec. 8. 21:57
 1/9 A kérdező kommentje:

Jujj, én kérek elnézést rosszul írtam :D

40 km/óránál mértem 30 voltot, ami 15 wattot jelent.

2013. dec. 8. 22:00
 2/9 anonim ***** válasza:
30 Volt kicsapkodna minden izzót.És mire állítottad a multimétert? egyenesre vagy hullámosra? fogyasztó is volt bekapcsolva a mérés folyamán? mert terhelésre borzasztó nagyot tud esni a fesz.
2013. dec. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az egyenes/hullámos dolog nagyon tetszik, de a lényeg benne van a hozzászólásban. Nem tettél rá terhelésnek 3W körüli izzót azért ugrott meg a feszültség.
2013. dec. 9. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Na, ezt valahogy nem vettem figyelembe, hogy fogyasztót is kellene rá kötni. Akkor az én hibám hogy ilyen sokat mértem, köszönöm hogy felhívtátok rá a figyelmemet ;)


Amúgy egyenáramú a dinamó, egyenáramot és egyenfeszültséget mértem rajta, ezt szoroztam össze.

2013. dec. 9. 19:15
 5/9 anonim ***** válasza:
Na látod ez a baj,mert nem dinamó hanem generátor,tehát kapcsolj át hullámosra.
2013. dec. 10. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy a dinamó az egyenáramú, a generátor a váltakozó.


...A nevétől függetlenül pedig teljesen biztos hogy egyenáramú, lemértem mindkét funkcióval, váltakozón nincs eredmény, egyenen pedig a sebesség függvényében változik a feszültség.

2013. dec. 10. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:
Jobbféle biciklidinamókra rá van írva magyarul hogy "6V~" ,te ebből mit értelmezel?
2013. dec. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"6V~"

6 volt váltakozó feszültség leadására képes (gondolom ez is terhelve)

2013. dec. 12. 21:26
 9/9 anonim válasza:
#7 látom kötekedni azt nagyon szeretsz, de a "hagyományos" dinamók azok igenis dinamók voltak, és egyenáramot adtak le. az indukciós és agydinamók azok amik fizikai szabályok szerint már generátorok, és váltóárammal dolgoznak.
2018. okt. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!