Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehet igénybe venni...

Milyen lehet igénybe venni Angliában egy pályakezdő fiatalnak?

Figyelt kérdés
Angliába készülök januárban. (Azt tudom, hogy rögtön bankszámlaszámot kell nyitnom illetve adószámot és biztosítási számot kell csináltatnom. Mindenképp Dolgozni szeretnék, rendelkezem egy kisebb összeggel is és a nyelvtudásom is elég megfelelő és kinti szállással is rendelkezem.) A kérdés csak az lenne, hogy ha nem találok rögtön munkát, akkor milyen lehetőségeim vannak, milyen szervezetekhez lehet fordulni valami féle támogatásért.

2013. dec. 14. 22:31
 1/3 A kérdező kommentje:
Elírtam a kérdés nem tudom miért, pontosan így hangzik: milyen segélyeket lehet igénybe venni Angliában?
2013. dec. 14. 22:34
 2/3 anonim ***** válasza:

Röviden, tömören: semmilyet.

Gondolj bele, ha így működne akkor minden pályakezdő az EU ból itt ülne és várná a segélyeket.

Ha otthon kapsz munkanélküli vagy szociális támogatást akkor azt elontézheted a munkaügyi központok keresztül hogy az itteni kifizesse neked. ( a magyarnak megfelelő összeget fontban nem pedig az itteni juttatást)


Külön adószámot nem kell, TB-t pedig csak akkor tudsz ha már elkezdtél dolgozni. ( vagy otthonról kapod a segélyt )

Bankszámla trükkös lehet, erősen ügyintéző függő hogy lakcím igazolás nélkül nyit e neked számlát. Van olyan számla is amit gond nélkül nyithatsz, ám fizetős. Azt hiszem a hsbc reklámozta speckó kelet európaiaknak. De pl lloydsnál egybismerősöd igazoljatja a lakcímedet. Hugomnak volt így, az ügyintéző azt mondta hogy ha nincs valami amivel igazolni tudja a lakcímét akkor nincs számla. Közben valamiért el kellett mennie és a manager jött foglalkozni velünk, ő pedig szó nélkül kinyomtatott egy papírt amit aláírtam hogy X ideje ismerem és ott lakik nálam. 5 perc múlva meg volt nyitva a számla. :)

2013. dec. 18. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
értem, köszi a választ!! :)
2013. dec. 30. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!