Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy miért hozta ki...

Nem tudom hogy miért hozta ki a gépemen. De nem akar eltünni! Mi az a szolgálunk és védünk? Ki akarnak velem fizettetni valami pénzt? M Mi ez?

Figyelt kérdés
2013. dec. 21. 18:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus "ransomware" vírus.

[link]

"A ransomware olyan malware, azaz rosszindulatú számítógépes program, amely valamilyen fenyegetéssel próbál pénzt kicsikarni a felhasználóból. Ez rendszerint azt jelenti, hogy használhatatlanná teszi a számítógépet vagy elérhetetlenné a rajta lévő adatokat, és csak pénzért vásárolható meg az a kód, aminek a hatására visszaállítja az eredeti állapotot."

Ha a vírus titkosította is a fájljaidat, semmi esetre se fizess! Semmi nem garantálja, hogy ha fizetsz a vírust terjesztő bűnözőknek, akkor feloldják a gépedet. Emlékeim szerint a legtöbb ilyen ranwomware nem is képes a kódolt fájlok visszaállítására.

Én a helyedben először megkísérelnék lefuttatni egy CD-ről bootolható vírusirtót. Ha nem jársz sikerrel, akkor egy CD-ről bootolható live linux-al készíts mentést a fájljaidról (amennyiben a vírus nem titkosította őket [sajnos ha titkosította, és nem volt róluk mentésed, akkor megszívtad]), majd telepítsd újra az operációs rendszered.

2013. dec. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a segitséget :)
2013. dec. 24. 01:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!