Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet, hogy ma egy...

Hogy lehet, hogy ma egy fiatalnak nincs facebookja?

Figyelt kérdés
Van 2 osztálytársam, 16 és 17 évesek és egyiknek sincs. Nem anyagi helyzet miatt, mert nincs gépük vagy ilyesmi, egyszerűen azt mondják, nincs rá szükségük, nem akarnak. De számomra elképzelhetetlen, hogy ne legyen valakinek, hiszen még a nagymamámnak is van. Egyébként én személy szerintem utálom a fb-t, sok baromság van rajta, sok hátránya is van, néha csak idegesít. Minden nap megnézem, mik az új értesítéseim és ennyi. Nem szoktam semmi mást megnézni, néhanapján pár ember képét esetleg vagy kiírását, de többnyire azokat se. Beszélgetni sem szoktam, azt is csak nagy ritkán, ha van valaki, akit csak ott tudok elérni. Szóval egyáltalán nem vagyok facebookfüggő, de mégsem tudom elképzelni, hogy nekem ne legyen. Azért mégiscsak vannak helyzetek, amikor igen hasznos, ill. sok mindent megtudok másokról. Úgyhogy a kérdésem áll.
2013. dec. 21. 22:20
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs, az személy szerint akart lenni, csak már fáradt vagyok.
2013. dec. 21. 22:21
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem sincs, pedig csak 25 leszek.


A válasz egyszerű, nem érdekel másnak az élete, olyané meg főleg nem akit csak látásból ismerek 1 szót se váltottam vele, de bejelöl ismerősnek. Akik közel állnak hozzám, azok rám írnak, felhívnak, közlik személyesen ha valami jó dolog történt velük.


Én személy szerint jobban élvezem a személyes beszélgetést, mint fb-s meg máshogy összehozott csetelést.



Én meg azt nem tudom elképzelni, hogy regisztráljak rá, és nézegessem hogy a 10 éve nem látott ismerősöm, akitől örülök hogy megszabadultam, mit osztott meg, meg mit szeret.



Ha valamit tudni akarok másról, akkor megkérdezem tőle.

2013. dec. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

nekem sincs, pedig én is a fiatal korosztályhoz tartozom...

az fb valóban nagyon sok előnnyel jár, kémkedésre, pletykák szövögetésére, hasonló baromságokra ideális, viszont néha tényleg jól jöhetne, de személy szerint nálam ez egy elvi kérdés! elítélem a facebook-ot... ja és vicces, hogy mások - akik fb-sek, ha pár napig nem jutnak fel fb-re, milyen elvonási tünetei vannak. próbáld csak ki, hogy pár napig nem nézel fel facebook-ra, és magad is meg fogsz lepődni!!! szerintem ez egy ijesztő dolog, jobb kihagyni... - várom a válaszod, ha kipróbálnád :)

2013. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"egyszerűen azt mondják, nincs rá szükségük, nem akarnak."

Én is azt mondom. Egyszerűen nincs rá szükségem. :) Eddigi életem során egyszer sem éreztem hiányát.

2013. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sokszor volt már, hogy hetekig nem jutottam géphez, főleg nyáron, egész végig nyaraltunk és 3 hónap alatt kb 5x néztem fel fb-ra, igazából marhára nem érdekel, mondom, hogy én nem vagyok függő, mint a többség.

Csak azt jelölöd vissza, akit akarsz. Szóval ha nem vagy rá kíváncsi vagy alig ismered, nem érdekel az illető, nem kell, hogy az ismerősöd legyen. Szerintem mindenki jobban élvezi a személyes beszélgetést, mint a csetelést, de nekem például a legjobb barátnőm külföldre költözött, így egy évben 1x-2x találkozunk csak, a telefon meg drága. Maradt a facebook és a skype. Vannak emberek, akikkel annyira nem vagyok jóban vagy kifejezetten utálom őket, de azért érdekel, mi van velük, ezeket is megtudhatom fb-ről, de leginkább az a jó, hogy fent vannak a kedvenc együtteseim, énekeseim, és hamar megtudom róluk a friss híreket. Van valaki, aki énekes, de nem túl ismert, mégis a kedvencem, tényleg csodálom őt, mondhatni a példaképem, de valószínűleg sosem fog megtörténni, hogy találkozzunk. A facebook segítségével mégis látom mi történik vele, tudok a dolgairól és még beszéltem is vele, bár csak 2 mondatot üzenetben, de olyan jó volt az is számomra. Illetve pl. apukám egy volt legjobb barátját találta ott meg, még a gimiből. 25-30 éves nem is látták egymást, egy szót sem beszéltek, de hála a fb-nak, mára szinte megint legjobb barátok lettek és nap mint nap dumálnak.

2013. dec. 21. 22:45
 6/6 anonim válasza:
ezek pozitív dolgok, főleg az, hogy nem lettél mániás facebook-os! :)
2013. dec. 22. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!