Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok néhány embert ajánlani...

Ágoston Noémi kérdése:

Tudtok néhány embert ajánlani a lent leírt kritériumok szerint? ^_^

Figyelt kérdés
2 olyan (lehetőleg) esztétikus japán, kínai és dél-koreai emberre lenne szükségem, aki egyszer 25-30 éves, egy másik aki kb. 55-60 éves, és férfire nőre egyaránt... fontos, hogy az adott ország jellegzetes arca meglegyen, tehát mondjuk a kínainak ne legyen kerek szeme, hófehér bőre stb. és ha lehet, legyenek szépek ;) előre is köszi :)

2013. dec. 24. 17:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Miért és merre lenne rájuk szükség?

Talán tudok segíteni.

2013. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
egy olyan előadást készítek egy versenyre, amiben megmutatom a csapatommal a 3 nép és ország közti különbségeket, és rácáfolunk a "minden ázsiai kínai" féle hozzáállásra. a verseny iskolai szintű, de nekem fontos, hogy tisztázzuk a dolgokat... a szépség meg csak azért kell, hogy azért mégse higgyék, hogy a keletiek rondák :D
2013. dec. 25. 12:24
 3/14 anonim ***** válasza:

Mindhárom országból kell ember? Fiatalabbakat még van esélyed találni, de 55+ éves együttműködő dél-koreai ember szerintem nincs sok.

Kb. mi lenne a feladat? El kell menni valahová? Be kell mutatkozni, vagy elég szépnek lenni? :)

2013. dec. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, mind a három országból kéne... a verseny témája kötetlen, egy 10-15 tudományosabb hangvételű ppt-s előadást kell készíteni, én ezt atémát választottam, mert már idegesít az előbb említett ozzáállás, annyinlenne, hogy 2 fordulóban bemutatjuk az országoakat, szokásokat, hayományokat, viseleteket stb. és az első forduló végén elmondjuk a külső különbségeket is, pl. koreaiak lágyabb vonások, kínaiak erőteljes szem stb. és a legvégén fotómontázsokat is bejátszunk külön férfiak és nők, hogy lássák is a különbségeket... 3 korcsoportvan, egy 7-8 éves kislány, és kisfiú, ide egyedül a fiúknál találtam egy japán kissrácot ( paki mostmár nem kicsi :P ) aztán egy 25-30 év körüli, nóknél megvan Hatsumomo színésze a gésa elékirataiból, és Lee Young Ae, férfiaknál pedig Kim Hyun Jong, végülmaz idősebbek, ott a nőknél okaasan és a testvére szintén a gésa emkékirataiból, és Jang geum fogadott anyja, Najudek a palota ékkövéből.... bocsi a helyesírásért, a koreqi nem az erősségem :P ferfiaknál pedig még nincs senki... :/ mmint a többieket google-ról szedtem, de azért jobb, ha tudom, kit mutatk be :D
2013. dec. 25. 19:51
 5/14 anonim ***** válasza:
0%
Remenytelen hulyeseg. En meg csokinyuszikkal szeretnek akademiai konferenciat rendezni.
2013. dec. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
azért nem kell rögtön lekezelni! >:( akiknek az előadást tartom, még viszonylag intelligensek, és amúgy meg egy próbát megér, ha már 2-3 ember felfogja a lényeget, nekem már az is elég, rosszabb nem lesz... és mégis mi ezen olyan reménytelen, hogy így kelljen sértegetni, még ha nem is úgy gondoltad... mondják rám, hogy naiv vagyok, de nekem ez a célom, és nem adom fel!
2013. dec. 25. 23:18
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy ötlet, de ha amúgy is ppt előadás a cél és nem ott kell őket személyesen felvonultatni a színpadon, akkor nem elég, ha netről szedsz le fényképeket az adott népek embereiről?

Egyébként nekem tetszik a téma. :) Én is látom néha a különbséget, de így megfogalmazni őket még nem sikerült.

2013. dec. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ennek örülök, de azok után, hogy "chinese boy" címszó alatt kiadott egy csomó koreai meg japán srácot, én nem igazán bízok a google-ben... de ha nem lesz más, megelégszem azzal is... :)
2013. dec. 26. 09:52
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Látod ez a baj:


Ennek örülök, de azok után, hogy "chinese boy" címszó alatt kiadott egy csomó koreai meg japán srácot, én nem igazán bízok a google-ben... de ha nem lesz más, megelégszem azzal is... :)


Honnan tudod, hogy melyiknek milyen arcvonásai vannak?! Van 1 milliárd kínai, 80 millió koreai, 120 millió japán. Szerinted minden kínai egyformán kínai? Kínainak ne legyen kerek szeme... hófehér bőre. Te se láttál még 10-nél több kínait az biztos. Rengeteg kínaival találkoztam (Kínában), mindegyik tájegység, tartomány, és azon belül is mindenki más. Sztereotípiákat akarsz igazolni, ennyi. Felejtsd el.

2013. dec. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Azért ha a kínai férfiaknál kiadja Kim Hyon Jongot, azt szerintem észreveszem... és nem sztereotípiákat akarok igazolni, csupán a kínai embereknek is megvannak a jellegzetességei, és nem csak 10 emberrel találkoztam, elhiheted, bár bevallom, Kínában még nem voltam... de tudom, hogy ott is teljesen másak az emberek, mert nagyon nagy országról van szó, de annyit szeretnék érzékeltetni a közönséggel, hogy ez nem egy egybeolvadt terület, hane három külön ország, mert mégha Kínán, Koreán és Japánon belül is lehetnek változatos arcberendezések, nem mind ugyan úgy néz ki... tudom, hogy ez egy kicsit bonyolultabb, de ne gondoljon senki hülyének, amiért egy látszólag nehéz, és lehetetlen dologba vágtam... és mégis miért akarnék sztereotípiákat igazolni azzal, hogy azt mndom, koreaiak különbözően néznek ki, mint a kínaiak, mert szerintem ez sok esetben így van... én elhiszem, hogy ez nem ilyen egyszerű, de baj az, ha szeretném megértetni az emberekkel, hogy nem minden ázsiai kínai? Kérlek, ne nézzetek hülyének, vagy tudatlannak, egyszerűen csak már elegem van az általánosítgatásokból és szeretnék tenni valamit (talán csekélységet) ellene :(
2013. dec. 26. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!