Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kidobásra szánt ruhákat hol...

Kidobásra szánt ruhákat hol lehet/érdemes leadni?

Figyelt kérdés

Olyan helyre szeretném, ahol BIZTOSAN fel fogják használni és nem az alkalmazottak hordják szét.

Egy zsákban vannak, van kinyúlt, már-kicsi-rám, hordható-de-nem-tetszik, portörlésre-még-jó-lesz vegyesen.

Budapest belvárosában élek, ha a közelben van valami ilyen hely, megköszönöm az elérhetőségét.


2013. dec. 29. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
2013. dec. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én az ilyen ruhákat olyanoknak szoktam adni,akikről tudom nagyon jól jön nekik.Kuka mellé nem teszem,mert nem rongyok a cigok meg ne vigyék.Biztos vannak a környezetedbe olyanok akik rászorulnak.
2013. dec. 29. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


A karitász az egy nagyon rendes szervezet, mi is mindig nekik adjuk le a felesleges cuccokat.

2013. dec. 29. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Magukhoz, rendesek.
2013. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Közvetlen környzetemben nincs ilyen, külön felkutatni sajnos nincs időm/kapacitásom.

Nekem mindegy, hogy milyen származású embernél landol, ha neki ez segítséget jelent.


Az egyetlen gondom pont az, hogy a logisztikára nem igazán van kapacitás, tehát a közelbe egy 10-15 perces szállítás még belefér, de már se válogatni, de messzire vinni, se felkutatni rászorulót nem fér bele.


Vöröskereszt és társairól sajnos tudom, hogy elsőként az amúgy nem rászoruló alkalmazottak mazsoláznak. Hajléktalanszállóra gondoltam, vagy ilyesmire, de elég járatlan vagyok a témában.


A kevéssé tetszetősek legrosszabb esetben állatmenhelyen is jó szolgálatot tennének rongyként az állatok alá.

2013. dec. 29. 18:26
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyrészt kis méretű női holmik, illetve L-es férficucc is akad benne. Fejből már nem tudom pontosan, egy ideje kerülgetjük a zsákot.

Újból átszortírozni semmiképp nem szeretném, egy az egyben adnám oda valaki(k)nek.

2013. dec. 29. 18:29
 7/10 anonim ***** válasza:
A kinyúlt és a portörlésre jó lesz ruhákat ne add oda senkinek. Én egy suliban dolgozok, és rettenetesen bosszantó amikor az adomány ruhák olyanok, amiket én már a kukába dobnék. Csak a gond van vele, ráadásul csalódást is okozol vele azoknak akiknek adod.
2013. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#7 - vegyesen vannak, gondoltam van olyan hely, ahol átnézik őket, ami használható, azt használjak, ami nem, azt kidobják.

Másik verzió, hogy az egészet kidobom, de ha egy mód van rá, nem ezt szeretném első megoldásként.

2013. dec. 29. 18:37
 9/10 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Ha tényleg adományozni szeretnél akkor válogasd szét, és ne vegyesen add le. Aki segíteni szeretne az szánjon erre egy kis időt :) Vagy add le az egészet pl. egy szövődében ahol fogyatékos emberek dolgoznak, és akkor a régi ruháid egy szép rongyszőnyegben fognak tovább élni.
2013. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Éppen ma mondta a tévében egy pasas aki az elküldött adományokat osztogatja szét a rászorulóknak, hogy nagyon sokan összetévesztik a lomtalanítást az adományozással. Sokan olyan dolgokat, ruhákat adományoznak ami inkább lomtalanításba való. 5 zsák adományból 3 hasztalan lomtalanító dolog.

Nem hiba kérik, hogy aki adományozz, az tényleg csak olyan dolgokat, ruhákat adományozzon amit el is lehet hordani, vagy használni lehet.

Ha adományozni akarsz az nemes dolog, tisztelet érte, de akkor adományozz csak olyat ami tényleg hasznos. Ami már kinyúlt, portörlésre való azt ne ad.. Te sem örülnél annak ha ilyet kapnál..

2013. dec. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!