Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha felhívok egy külföldi...

Ha felhívok egy külföldi hotelt, hogy egy ismerősömet keresem, hogy ott szállt e meg, akkor megmondják vagy ilyen információt nem adhatnak ki?

Figyelt kérdés
2014. jan. 13. 18:39
 1/8 anonim válasza:

Szállodája válogatja. Attól függ, mi az adott szálloda szabálya erre vonatkozóan. 4 és 5 csillagban pl. jobban óvják a megszálló vendégek "adatait" mint kisebb hotelekben.

Nem biztos, hogy megmondják, de egy próbát megér. Ha esetleg úgy kérdezed, hogy valamilyen konkrét időszakban van-e foglalás ilyen és ilyen névre, esetleg foglalási számot is tudsz, akkor valószínűleg megmondják.

2014. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem tudok foglalási számot sajnos csak az ismerősöm nevét! Úgy hallottam,hogy ott szállt meg és kíváncsi vagyok,hogy tényleg ott van e és szeretném elérni.
2014. jan. 13. 18:57
 3/8 anonim válasza:

Próbálkozhatsz egy trükk-kel: mondd, hogy üzenetet akarsz hagyni XY-nak, aki ott szállt meg a szállodában, de a szobaszámot nem mondta neked. Elvileg, ha nincs ilyen vendégük, akkor nem igazán veszik fel az üzenetet, hisz nincs kinek átadni. Ha meg van ilyen vendég, akkor hagysz valami semmitmondó üzenetet és kész.

Vagy: XY-t keresed, mert beszélned kell vele fontos ügyben, megkéred hogy kapcsolják a szobáját. Ha kapcsolják, akkor nyilván ott lakik. Talán valamelyik trükk beválik.

2014. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
megpróbálom,köszönöm! Bár annyira nem lesz egyszerű,mert ausztriában van és annyira nem megy a német de csak megértjük egymást valahogy
2014. jan. 13. 19:13
 5/8 anonim válasza:
Hogy kérdeznél rá németül? Hátha tudok segíteni, bár én sem vagyok penge... :-)
2014. jan. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát most így nem is tudom hirtelen! Ha szépen kérlek írnál nekem valami egyszerű sablon szöveget?
2014. jan. 13. 19:27
 7/8 anonim válasza:

Nem vagyok perfekt, lehet lesz benne hiba és ez tök alapszintű, nem tudok felsőfokon!


1.

Hallo, guten Abend, ich möchte mit XY sprechen. Können Sie mir bitte Ihr / Ihre (ffi/nő) Zimmer anrufen?


2.

Hallo, guten Abend, ich möchte eine Botschaft an XY lassen. Können Sie mir helfen?

2014. jan. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget! Holnap meg is próbálom!
2014. jan. 13. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!