Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hisztek az ördögűzésben?...

Ti hisztek az ördögűzésben? Vajon tényleg létezik maga a gonosz?

Figyelt kérdés

Láttam pár filmet "igaz történet" - címszóval. Abban a megszállt személy kifordul önmagából (szó szerint), különös, nem hétköznapi dolgokat művel. Vajon mindez egy elborult elme, vagy tényleg köztünk van a gonosz?

A vallás elismeri a gonosz létezését, de szerintem "ördögűzést" nem gyakorolnak a való életben.

Mi a véleményetek?



2014. jan. 19. 17:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég sok film elejére kiírják, hogy "igaz történet alapján". Nem kell komolyan venni, nem természetfeletti témákkal foglalkozó filmek esetén is rendre az derül ki, hogy igaz történeten alapul, csak semmi sem úgy volt valójában.

A Katolikus Egyház szervez ördögűző tanfolyamot, de ez leginkább vicc kategória.

2014. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"Láttam pár filmet "igaz történet" - címszóval."

Ezek nem igaz történetek.


"A vallás elismeri a gonosz létezését"

A vallás annyit csinált, hogy egy csomó -a későbbiekben alaposabban megismert és többnyire gyógyíthatóvá vált- elmebetegséget elintézett annyival, hogy "ezt az embert megszállta a gonosz". Gondolom nem kell mondanom, hogy a tudatlan emberek körében elterjedt hiedelmek, illetve a primitív "ördögűzés" rituálék... Hogy finoman fogalmazzak nem segítették elő a betegek gyógyulását.

2014. jan. 19. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szotyiiiiiii válasza:

Dehogynem gyakorolnak. némelyik vallásban, jó pár országban nagyon is gyakorolják, mint vallásokat ismerő ember ezt tudom, és azt is, hogy én is láttam már olyat, hogy egy ember nem a saját hangján szólalt meg, és verte magát a földhöz...

Másrészt a sátánisták, és a boszorkányok olyan természet feletti erővel bír, amit ember sosem birtokolt, és önmagától nem is tudna... :)

2014. jan. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Engem már nem érint, anyósom meghalt.
2014. febr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!