Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szépíthetem az írásképem?...

Szépíthetem az írásképem? Nagyon csúnyán írok.

Figyelt kérdés

Lány vagyok, de nagyon csúnyán írok. Hamarosan (jövőre) érettségi és ott ugye szépen kell írni, de gyorsan.

Van valami mód?

Néha egy-egy betű nagyon szépre sikerül, de a többi betűm macskakaparásra hasonlít.

Dysgraphias szerintem nem vagyok, mert van amikor 'szépre' sikerül az iromány.

Szokásom, hogy minden betű után egy pillanatra felemelem a tollat és így minden betűt 'külön'írok. Odafigyeléssel leszokhatok erről?

Az osztályomnak lenézett, kirekesztett, folyton nyomás alatt lévő tagja vagyok, önbizalomhiánnyal. Ez lehet oka a csúnya, hanyag és elkapkodott írásnak?



2014. jan. 24. 22:09
 1/5 anonim válasza:
86%

Ezt egy grafológus tudná pontosan megmondani.

Ne aggódj, odafigyeléssel tudsz "szépíteni" az írásképeden. Időbe telik, de fog ez menni :)

Az, hogy minden betű után felemeled a tollat lassítja az írásod. Ez nem baj, de ha valamit gyorsan kell írni, akkor nem figyelsz oda a betűk formájára és ezért is lehet "csúnyább". Velem legalábbis ez a helyzet.

Szerintem nem a szépírás a fontos, hanem az olvashatóság. Nem egy embert ismerek, akinek ránézésre szép az írása, mégis nehezen olvasható.

2014. jan. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igazad lehet. Nagyon is :)

Egyébként igen. Padtársam olyan cicomásan ír, hogy néha nehéz elolvasni :/

2014. jan. 25. 00:02
 3/5 anonim válasza:
79%

Szia :)

Van egy rossz és egy jó hírem! Melyikkel kezdjem?

Kezdem a rosszal: stressz alatt az ember csúnyábbanír mint szokott, és az érettségi azért, ha tanultál, ha nem, elég stresszes helyzet, mert izgul az ember.

Jó hír: "fejleszthető" az írásképed, mégpedig úgy, hogy elkezdesz írni kézzel, pl egy könyvből, úgy, mintha tollbamondanának neked. De lassan írj, és próbáld ezt a "minden betű után felemelem a tollat" dolgot is elfelejteni. Lassan kezd, és fokozatosan gyorsítsd a tempót, és így szebben fogsz tudni írni szerintem. És, ha olyan szövegeket választasz, akkor a helyesírásodat is tudod fejleszteni!

Sok sikert! :)

2014. jan. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Örülök, hogy ilyen módon fejleszthetem az írásképem! :)

Van egy weboldalam, amin fut egy történetem. Ily módon fejlesztem a helyesírásom, egyébként ha stresszelek, szoktam helyesírási hibákat is elkövetni :s

2014. jan. 25. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:
Sikerült javítani? :)
2015. okt. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!